Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 20 Ekim 2016 11:13:20 Tarihinde eklenmiştir.

GEÇEN YIL ACİL SERVİSLERE 111 MİLYON BAŞVURU YAPILDI

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre geçen yıl acil servislere 111 milyon kişi başvurdu,en fazla başvuru Mart ayında yaşandı.


 80 Milyonluk Türkiye'de acil servislere geçen yıl 111 milyon kişi başvurdu.Belirtilen sayıya göre kişiler acil servise birden fazla başvurmuşlar.

 

2015 yılında hastanelerde 382 milyon muayenenin olduğu hastanelerde en fazla başvuru Mart ayında yaşandı.Bu rakamların Mart ayında artmasında ki en büyük etken ise grip salgını.

 

Sağlık Bakanlığının 2015 verilerine göre geçtiğimiz yıl 4 milyon 770 bin 145 ameliyat yapıldı, yaklaşık 14 milyon kişi hastanelerde yatarak tedavi gördü. Türkiye genelindeki bin 514 hastanede hastaların yatış süresi ortalama 4 buçuk gün olarak gerçekleşti. 
Geçen yıl gerçekleşen doğumların çoğu sezaryenli doğum.  yapılan toplam 1 milyon 345 bin 844 doğumun 600 bini normal gerçekleşirken 745 bininde sezaryen tercih edildi.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap