Maaş Mutemeti
Bu haber 18 Ekim 2016 03:44:59 Tarihinde eklenmiştir.

TERÖR PROPAGANDASI YAPAN HEMŞİREYE HAPİS İSTEMİ

Van'da sosyal medyadan PKK terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle tutuklanan hemşire N.K. hakkında,10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

TERÖR PROPAGANDASI YAPAN HEMŞİREYE HAPİS İSTEMİ

 

 

Van'da yaşanan olayda Ağustos'ta Van-Özalp karayolunda terör örgütü PKK tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 7 çocuk annesi Antika Çakıcı'nın yaşamını yitirdiği saldırıda yaralanan 4 askerin tedavi edildiği hastanede şüpheli davranışları nedeniyle gözaltına alınan hemşire N.K.nın sosyal medya hesabında terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.

 

N.K. hakkında açılan soruşturma tamamlandı ve hazırlanan iddianame Van 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.Kabul edilen iddianamede PKK'nın propagandası ve övücü paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle şüpheli N.K'nın "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.
 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap