Maaş Mutemeti
Bu haber 18 Ekim 2016 23:38:34 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ:ŞEHİR HASTANELRİNİN TEK FARKI,VATATANDAŞLARIN ÇOK DAHA İYİ ŞARTLARDA HİZMET ALMASI

Sağlık Bakanı Recep Akdağ,18 şehir hastanesinin projesinin yapıldığını ve birçoğunun da inşaatına başlandığını belirtti.

SAĞLIK BAKANI RECEP AKDAĞ:ŞEHİR HASTANELRİNİN TEK FARKI,VATATANDAŞLARIN ÇOK DAHA İYİ ŞARTLARDA HİZMET ALMASI

 

 

Bu yıl içerisinde Mersin ve Yozgat şehir hastanelerinin hizmete açılacağını belirten Akdağ,özel sektörün dinamizmi işin içine girince ortaklığın hızlı ilerlediğini belirtti

 

.Bu iki yatırımın 2017-2018 'de açılışlarının yapılacağını belirterek in, "İnşallah 2020'ye kalmayacak." dedi.

 

Yeni projelerle ilgili olarak Bakan Akdağ, , "Sözleşme tarihlerindeki bedelleri itibariyle toplamda 18 yatırımın bedeli 19 milyar 929 milyon lira. Bu hastanelerde 8 milyon 262 bin metrekare kapalı alan, 27 bin 911 de yatak kapasitesi olacak."dedi.

 

BU HASTANELER,AK PARTİ HÜKÜMETLERİNİN,SAYIN BAŞBAKANIMIZIN,SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN VİZYONUNUN NİŞANELERİ OLACAK

 

Riskin özel sektör tarafından yüklenildiğini belirten Bakan Akdağ, "Biz yükleniciye 25 yıl boyunca ödeme yapıyoruz. Riski özel sektör üstleniyor." dedi

 

Bu modele karşı çıkanların olduğunu belirten Akdağ, sürecin iyi yönetilmesinin önemini vurguladı.

 

Bu tür hastaneler, AK Parti hükümetlerinin, sayın Başbakanımızın, sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonunun nişaneleri olacağını belirten Bakan Akdağ, "Geçmişte konuşulurdu, 'Falanca devlet hastanesi aynı özel hastane gibi olmuş'. Biz bu projelerde şunu söyleteceğiz; 'Geçen gün özel bir hastaneye gittim, aynı şehir hastanesi gibi, bayıldım'. Kamuoyuna bunu söyletmeye kararlıyız. Çünkü bu hastaneler sadece maddi gücü olana değil, Türkiye'nin en yoksul insanlarına, herkese sağlık hizmeti verecek. Bu tür hastaneler, AK Parti hükümetlerinin, sayın Başbakanımızın, sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonunun nişaneleri olacak."

 

SGK'nın bu hastanelerde herhangi bir fark alıp almayacağının sorulması üzerine Akdağ, "SGK ya da vatandaş açısından bu hastanelerin diğer kamu hastanelerinden hiçbir farkı olmayacak. Tek farkı, vatandaşların çok daha iyi şartlarda hizmet alması." dedi. 

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Etiketler
Yorum Yap