Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 17 Ekim 2016 12:01:04 Tarihinde eklenmiştir.

Memurun üvey çocukları için yol harcırahı ödenir mi ?

Harcırah kanununa göre üvey çocuklara er değiştirme gideri, gündelik ve yol gideri gibi harcırah ödenir mi ?


 

Üvey çocuklar için 6245 sayılı Harcırah Kanununun 3. maddesi uyarınca harcırah ödenmemesi gerekir. (Sayıştay 1. Dairesi)

 

Sayıştay 1. Daire 1971-4.12.1974/464 sayılı Kararı ve Maliye Bakanlığı 25.11.1992 tarihli ve 28421 sayılı görüş yazısına göre memurun üvey evlatlarına yol harcırahı ödenmez

 

Üvey çocuklar için 6245 sayılı Harcırah Kanununun 3. maddesi uyarınca harcırah ödenmemesi gerekir. (Sayıştay 1. Dairesi) 

 

Bu nedenle füru tanımına girmeyen üvey evlatların 6245 sayılı Harcırah Kanunu uyarınca aile ferdi sayılarak bunlar için harcırah ödenmesine olanak bulunmamaktadır. (Maliye Bakanlığı)

 

Kan  bağı  olmayanlara (üvey evlat, kayın valide,  kayın ata gibi) harcırah ödenmez.

 

sürekli görev yolluğu,geçici görev yolluğu

 






Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap