Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 16 Ekim 2016 07:39:04 Tarihinde eklenmiştir.

Sıfır-Bir yaş grubundaki çocuklara yol harcırahı ödenir mi?

1 yaşın altındaki memur çocukları için harcırah ödenir mi ?

 

Aşağıdaki Maliye Bakanlığı 5.7.1985 tarihli ve 16534 sayılı görüş yazısında 1 yaşın altındaki memur çocukları için harıcarah ödeneceği belirtilmiştir

 

Bu itibarla (0) yaş grubundaki çocuk da memur ve hizmetlinin füru olduğundan 6245 sayılı Harcırah Kanununun 45 inci maddesi uyarınca ödenecek yer değiştirme gideri, gündelik ve yol gideri hesabında bu çocukların da dikkate alınması gerekmektedir.

 

sürekli görev yolluğu,geçici görev yolluğu


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap