Bu haber 14 Ekim 2016 18:28:00 Tarihinde eklenmiştir.

MEMUR ALIMLARINDA MERKEZİ YERLEŞTİRMENİN YERİNİ SÖZLÜ SINAV ALACAK

Yeni sisteme göre merkezi yerleştirmenin yerini sözlü sınav alacak.

 

Sistem yasalaştıktan sonra alınacak olan memurlar sözlü sınavdan geçirilecek ve sözlü sınav tüm kurumlara yayılacak.

 

KPPS'NİN YANINDA SÖZLÜ SINAVDA YAPILACAK

 

Personel rejiminde önemli değişiklikler yapılacak ve KPPS'nin yanında sözlü sınavda yapılacak.Ağırlıklı olarak sözleşmeli personel çalıştıran  Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıkları'na alınacak olan personelin tümü sözlü sınavdan geçecek.Ayrıca bu kişilere güvenlik ve arşiv soruşturmaları da yapılacak.Bu sistem tüm kamu kurumlarında da uygulanacak böylelikle FETÖ mensuplarının  kamuya sızmalarının önüne geçilmesini sağlayacak.

 

Kamuya alınacak memurlar Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) girdikten sonra ÖSYM tarafından ilan edilen kadro ve pozisyonlara müracaat ediyor. Yüksek puan alanlar doğrudan kamuda memur olabiliyordu.Böylelikle FETÖ elemanları soru çalarak kamuya girebiliyordu.

 

Sözlü sınavla birlikte ÖSYM'nin merkezi yerleştirme sistemi de sona ermiş olacak. Artık memur olmak isteyenler sözlü ve mesleğine göre uygulamalı sınava girmek zorunda kalacak. Böylelikle merkezi yerleştirmenin yerini kurumsal alımlar alacak.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap