Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 10 Ekim 2016 09:21:28 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK BAKANI AKDAĞ FETÖ İHRAÇLARI VE PERSONEL ALIMI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, FETÖ ihraçları ile ilgili olarak yakın zamanda hem ihraç hem iade olacak dedi.

 

 

Sağlık Bakanı Akdağ,Ekim ve Kasım aylarında 3'er bin personel alınacağını belirtti.

 

Çalışmaların devam ettiğini belirten Bakan Akdağ, "Açığa aldığımız personel grubu üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda acele etmiyoruz. Zira yanlış bir karar, arada kaldığımız veya kesin kanaat sahibi olmadıklarımızı ihraca sürükleyebilir. Bu nedenle, sorgulamaya devam ediyoruz. Bakanlar Kurulu kararına esas olmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

 

Akdağ,şu ana kadar 2 bin 18 personeli ihraç ettiklerini ve yakın zamanda hem ihraç hem iadelerin olacağını belirtti.

 

BAZI MESLEK GRUPLARI İÇİN MÜLAKAT YAPILACAK

 

Personel alımı ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Akdağ, "Ekim ve Kasım aylarında 3 bin sağlık personeli alacağız. Bu sene 11 bin personelin atamasını yapacağız. 2017 yılının bütünü için 12 bin sayısını konuşuyoruz. Doktorlar hariç. Ama bu sayı yetersiz, bunu Maliye Bakanımızla tartışıyoruz."dedi.

 

2017 yılı için hem sözleşmeli hem de belirli meslek grupları için mülakatlı  alımları içeren bir düzenleme belirliyoruz diyen Bakan Akdağ, "2017 yılında biz de benzer bir yöntem düşünüyoruz. Zira biz de personel tutamıyoruz. Eşi bir yıl özel sektörde çalışan hemen nakil isteyebiliyor. Bu nedenle biz de hem sözleşmeli hem de belirli meslek grupları için mülakatlı ve belirli bir süre çalışma şartı içeren bir düzenleme belirliyoruz" şeklinde konuştu.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap