Bu haber 06 Ekim 2014 14:56:54 Tarihinde eklenmiştir. 1122 Defa Okundu.

KADEME İLERLEMESİ

Memurlarda kademe ilerlemesi,derece içinde,görevin önemi veya sorumluluğu artmadan,memurun aylığının artmasıdır.

KADEME İLERLEMESİ

 

MEMURLARDA KADEME İLERLEMESİ

 

Memurun kademe ilerlemesi için bulunduğu kademede en az 1 yıl süreyle çalışmış olması gerekmektedir.

 

Kademe ve kademe ilerlemesi için 657 sayılı kanunda belirtilen madde aşağıda yer almaktadır.

 

KADEME VE KADEME İLERLEMESİ

 

MADDE 64- (Yeniden düzenlenen madde: 25/02/2011 tarihli Mükerrer Resmi Gazete - 6111/100 md.)

Kademe; derece içinde, görevin önemi veya sorumluluğu artmadan, memurun aylığındaki ilerlemedir.

Memurun kademe ilerlemesinin yapılabilmesi için bulunduğu kademede en az bir yıl çalışmış olması ve bulunduğu derecede ilerleyebileceği bir kademenin bulunması şartları aranır.

72 nci madde gereğince belirli bir süre görev yapmak üzere, mecburî olarak sürekli görevle atanan memurlardan kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde bulunanlara, bu yörelerde fiilen çalışmak suretiyle geçirilen her iki yıl için bir kademe ilerlemesi daha verilir. Yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. İki yıldan az süreler dikkate alınmaz.

Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır.

Bu maddede belirtilen şartları haiz her sınıf ve derecedeki memurlar, hak kazandıkları tarihten geçerli olmak üzere ve başkaca bir işleme gerek kalmaksızın bir ileri kademeye ilerlemiş sayılırlar.

Kademe ilerlemesi ile ilgili onay mercii atamaya yetkili amirdir. Onay mercileri kademe ilerlemeleri ile ilgili yetkilerini devredebilirler.

 

Kademe ilerlemesine hak kazanamayan memurlar, kurumlarınca her ay alınacak toplu onaylarla belirlenir. Kademe ilerlemesi yapmış sayılanlardan ilerlemeye müstahak olmadıkları sonradan tespit edilenlerin kademe ilerlemeleri, ilerlemiş sayıldıkları tarihten geçerli olmak üzere iptal edilir.

 

 

Yorum Yap Toplam : 9 Yorum
 • t.türker
  t.türker , 10 Şubat 2016 10:10:45
  ilçenin bir köyünde görevli iken aynı ilçenin farklı bir köyüne görevlendirmem oldu.(2014 ekim ile 2015 haziran dönemleri )bu görevlendirme ile tarafıma yolluk düşer mi? İlçe Milli Eğitim alamayacağımı söylüyor... Şimdiden teşekkürler.
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 15 Ekim 2015 00:20:34
  hergün gittiğiniz yol ücretide ödenmesi gerekir.
 • ferhat
  ferhat , 14 Ekim 2015 22:55:21
  il merkezden ilçesine 5 aylığına (01.08.2015-31.12.2015) geçici görevlendirildim.Bağlı bulunduğumuz mutemet ilk üç ayın yevmiyesini tam takip eden iki ayın yevmiyesini 2/3 oranında günlük ödeyeceklerini lakin yol parasını beş aylık için sadece bir gidiş bir dönüş ödeyeceklerini söylediler.Kadrom ve ikametgahım il merkezinde.yol ücretininde tam ödenmesi gerekmez mi? Şimdiden teşekkürler.kadro derecem :8/3 ilçe yol ücreti:12 tl
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 19 Haziran 2015 11:08:43
  Harcırah kanunu idarenin insiyatifindedir.Amaç personeli ne kar ettirmek ne zarar etirmektir.Kıst gündeliğin yerine tamda verilebilir idareye bağlı karardır.günü birlikte gündelik 3 öğün yemeği dışarıda yediyseniz.tam alırsınız.sadece öğle yemeği dışarıda yiyip diğer öğün zamanlarınızı kendi mahallerinize döndüğünüz zaman kıst alırsınız
 • İsmail
  İsmail , 19 Haziran 2015 10:26:32
  6245 sayılı harcırah kanununun 43. maddesi \"Seyahat günlerine ait yevmiyeler, seyahat edilen vasıtanın hareket saatinden gidilecek yere muvasalat saatine kadar gelen her 24 saat için hesap olunur. Bu süreden az devam eden seyahatler bir gün itibar olunur.Seyahat müddetinin her 24 saati aşan kesri tam gün sayılır.\" verdiğim örnekle bir alakası var mıdır? Yorum konusunda çok çeşitlilik var ayrıca net bir örnekte bulamıyoruz.
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 18 Haziran 2015 21:26:32
  her ikisinde 2/3 verilir.
 • İsmail
  İsmail , 18 Haziran 2015 15:51:48
  Örneğin, kurum tarafından düzenlenen bir eğitime katılmak için başka bir şehire gitmemiz gerekiyor. 01.01.2015 tarihinde saat 15:00 da yola çıkıp, o günün akşamı konaklayacağımız otele varıyoruz. O gece konakladıktan sonra 02.01.2015 ve 03.01.2015 tarihinde eğitimden sonra 03.01.2015 tarihinde saat 18:00\'de yola çıkıp gece 00:30 da ikamet ettiğimiz ile geliyoruz ve yolculuğumuz bitiyor. Sizden sadece yolluk hesaplaması nasıl yapıldığını öğrenebilir miyim? Yani 01.01.2015 te 2/3 mü yoksa tam mı? 03.01.2015 te 2/3 mü yoksa tam mı? Şimdiden teşekkürler
 • Uzman Mutemet
  Uzman Mutemet , 30 Nisan 2015 13:21:15
  Maaş aldığınız hesaba yatırılır.yani KBS ye hangisi kayıtlıysa ona yatırılır.2 hesap açmaya gerek yok.oda olmadı en kötü ihtimal yolluk kurum hesabına kurumdanda personelin hesabına havale edilebilir.
 • SEVGİ
  SEVGİ , 30 Nisan 2015 02:59:03
  İLÇEDE ÖĞRETMEN OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM VE HİZMETİÇİ EĞİTİM FAALİYETLERİ SEBEBİYLE İL MERKEZİNE 4 GÜN GÖREVLENDİRİLDİM. YOLLUK İÇİN BELGELER HAZIRLANDI ANCAK YATIRILACAK BANKA HESABI BANKADA HESABIM OLMASINA RAĞMEN ÇALIŞTIĞIM İLDEKİ BANKA ŞUBESİNDEN YENİDEN HESAP AÇTIRMAM İSTENİYOR. MEVCUT HESAPLARIMDAN HERHANGİ BİRİNE YOLLUĞUM YATIRILAMAZ MI? TEŞEKKÜRLER...
Derece Kademe Hesaplama ve İntibak
Devlet Memurluğunda İlerleme ve Yükselmeler - Kademe ve Derece İlerlemesi
Devlet Memurluğunda İlerleme ve Yükselmeler - Kademe ve Derece İlerlemesi
Üst derece kadroya atanmış olup da, kazanılmış hak ve emeklilik keseneğine esas aylık dereceleri daha aşağıda bulunanların (45 inci maddeye göre kadro karşılık gösterilmek suretiyle yapılan atamalar hariç) kazanılmış hak ve emeklilik keseneğine esas aylık derecelerinin yükseltilmeleri için bu durumun devam ettiği sürece, yukarıdaki fıkralarda belirtilen onaya gerek yoktur.
İLAVE 1 DERECE ALAN MEMUR TERFİ TARİHİ DEĞİŞİRMİ
İLAVE 1 DERECE ALAN MEMUR TERFİ TARİHİ DEĞİŞİRMİ
15 Ocak 2016 tarihi itibariyle Devlet memuru olanlara 2015 yılında imzalanan Toplu Sözleşme hükümleri gereği 1 derece ilavesi yapıldı.
HANGİ DURUMLARDA MEMURUN DERECESİNİN ALTINDA ATAMA YAPILMAKTADIR
HANGİ DURUMLARDA MEMURUN DERECESİNİN ALTINDA ATAMA YAPILMAKTADIR
Bazı durumlarda memurların kazanılmış hak aylık derecelerinden düşük derecelerdeki kadrolarda görev yapması durumuyla karşılaşılmaktadır.
HANGİ DURUMLARDA MEMURLARA 2 YILDA BİR DERECE İLERLEMESİ VERİLİR
HANGİ DURUMLARDA MEMURLARA 2 YILDA BİR DERECE İLERLEMESİ VERİLİR
Devlet memurları yükselmelerini engelleyen başka bir durum yoksa bulundukları derecelerde 3 yılı da doldurmuşlarsa bir üst dereceye yükselirler.
MEMUR DERECE KADEME İLERLEME
MEMUR DERECE KADEME İLERLEME
Memurlar göreve başlar iken kademeleri dereceleri öğrenim durumlarına göre belirlenir.
MEMUR DERECE KADEME HESAPLAMA
MEMUR DERECE KADEME HESAPLAMA
MEMURLARIN SÜREKLİ KARŞILAŞTIKLARI DERECE VE KADEME KAVRAM NEDİR?
 ATAMA İŞLEMLERİ YAPILMADAN ÖNCE ÖĞRENİM DÜZEYİ DEĞİŞİRSE İNTİBAK YAPILIR MI?
ATAMA İŞLEMLERİ YAPILMADAN ÖNCE ÖĞRENİM DÜZEYİ DEĞİŞİRSE İNTİBAK YAPILIR MI?
KPSS sınavına girdiği dönemde atama yapılmadan önce öğrenim durumu değişirse intibak işlemi yapılır mı?
KADEME İLERLEMESİNİN DURDURULMASI CEZASI ALAN MEMURA HANGİ YAPTIRIMLAR UYGULANIR
KADEME İLERLEMESİNİN DURDURULMASI CEZASI ALAN MEMURA HANGİ YAPTIRIMLAR UYGULANIR
Kademe ilerlemesi durdurulması cezası alan memur işlenen fiil veya halin ağırlık derecesine göre en az 1 yıl en fazla 3 yıl ceza alır.Memur için ağır bir ceza olması nedeniyle memur üzerinde ki etkileri önem taşımaktadır.
MEMURLARIN HİZMET BİRLEŞTİRMEDE KAZANDIKLARI HAK AYLIĞI
MEMURLARIN HİZMET BİRLEŞTİRMEDE KAZANDIKLARI HAK AYLIĞI
Memurların memur olmadan önce özel hizmette çalışırken kazandıkları hak aylığının değerlendirilmesi hizmet sınıflarına göre farklılık gösterir.
Her sağlık bilimi lisansiyerine bir derece verilmeyecek
Her sağlık bilimi lisansiyerine bir derece verilmeyecek
Danıştay, YÖK'ün sağlık bilimi lisansiyeri saydığı her bölümün, 657 sayılı Kanunun 36/A-5 bendinden yararlanamayacağına karar verdi.
Hizmet birleştirme işlemi yapmak isteyen memur ne yapmalıdır?
Hizmet birleştirme işlemi yapmak isteyen memur ne yapmalıdır?
Memurların hizmet birleştirme işlemleri nasıl yapılır?
Sağlık Personeli İlave 1 Derece Alırsa Maaş ve Sabit Ek Ödemesi Ne Kadar Olur
Sağlık Personeli İlave 1 Derece Alırsa Maaş ve Sabit Ek Ödemesi Ne Kadar Olur
Bilindiği üzere 2015 yılı toplu sözleşme görüşmelerinde mutabakata varılan 2005 yılı sonrası göreve başlayan memurlara verilecek ilave 1 derece verilecektir.İlave 1 dereceler sağlık çalışanlarının Şubat 2016 maaşına net olarak yansıyacaktır.
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:22
Güneş
07:54
Öğle
12:49
İkindi
15:10
Akşam
17:33
Yatsı
18:57
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?