Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 06 Ekim 2016 07:48:21 Tarihinde eklenmiştir.

EĞİTİM SİSTEMİNDE YENİ DÖNEM

Eğitim siteminde yeni dönemin adı "STEM" oldu.


 

 

Milli Eğitim Bakanlığı STEM" eğitim modelinin ülkemiz'de uygulanması amacıyla harekete geçti.

 

Sorgulayan,araştıran ve üreten nesiller yetiştirmeyi amaçlayan "STEM" eğitim sistemi ABD,Japonya,Çin ve Almanya gibi bir çok ülkede eğitim sistemi olarak uygulanmakta.

 

TEM'in dünya ülkeleri için bir zorunluluk olduğu belirtilen raporda şu ifadeler yer aldı, “Öğretmenlerin rolü öğrencilere fen, teknoloji, mühendislik ve matematik derslerinde teorik bilgileri vermek değil, öğrencileri üst düzey düşünme, ürün geliştirme, buluş ve inovasyon yapabilme seviyesine ulaştırmaktır. Bunu yaparken de öğrencinin hata yapmaktan korkmamasını sağlayacak ortamlar sağlanması önemlidir”

 

STEM modeli için Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİ- TEK) hazırladığı raporda bu yeni eğitim sistemi ile  anaokulundan üniversiteye kadar sorgulayan, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir neslin yetiştirilebileceği belirtildi.

 

STEM EĞİTİM SİSTEMİNE GEÇİŞ İÇİN NELER YAPILMALI?

 

Öncelikle STEM eğitim sisteminin farkını bilmemiz gerekmektedir.STEM eğitim sistemi deneyerek öğrenme süreçlerini kapsar.Bu eğitim sistemine geçiş için;

- STEM alanında uzman eğitimcilerin ve akademisyenlerin yer aldığı ve kâr amacı gütmeyen eğitim merkezleri kurulması gerekir

- MEB, TÜBİTAK, üniversiteler ve TÜSİAD koordinesinde ortak bir eylem planının geliştirilmesi gerekmektedir.

- STEM eğitimine zaman kalacak biçimde Ders içerikleri azaltılmalıdır.

-Merkezi öğrenci seçme sınavları yeniden düzenlenerek öğrencilerin, sorgulama, araştırma yapma, ürün geliştirme ve buluş yapma gibi üst düzey becerileri ön plana çıkaracak şekilde düzenlenmelidir.

- FATİH Projesi ile sağlanan etkileşimli tahtalar, tabletler ve EBA olanakları STEM eğitimi için kullanılmalı.

-Temelli bir STEM eğitim öğretim programı oluşturulmalı


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
M.E.B
Yılbaşı tatilinde ek ders ödenir mi?
Yılbaşı tatilinde ek ders ödenir mi?
Çeşitli görevlerdeki kamu personeli o gün için ayrılan mesai ücreti ve benzeri konuları merak ediyor. Öğretmenler ise 1 Ocak 2016 Cuma günü ek ders ücretlerinin kesilip kesilmeyeceğini merak ediyor. Artık 2017 yılı sona eriyor, peki yılbaşı tatilinde ek ders ücretleri kesilecek mi?
2017 Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Erken Ödenecek
2017 Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Erken Ödenecek
2017 Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Erken Ödenecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan öğretmenler Sınıf öğretmeni ve branş öğretmeni olmak üzere haftalık ayrı ayrı 15 ve 18 saatin üzerinde derse giren öğretmenler bu derslerin üzerinde girdikleri her ders için bilindiği üzere ek ders ücreti almaktadırlar. Ek ders ücretleri ilgili il/ilçe MEM'in durumuna göre her ayın 1-8'i arası(ortalama 4-5'i) ödenmektedir.
Zorunlu Hizmet Ek Puanı Kimlere Verilir? Örneklerle Hizmet Puanı Hesaplama ve Ek Hizmet puanı
Zorunlu Hizmet Ek Puanı Kimlere Verilir? Örneklerle Hizmet Puanı Hesaplama ve Ek Hizmet puanı
Zorunlu hizmet bölgelerinde hizmet alanları ile görev yapan personelleri ilgilendiren zorunlu hizmet ek puanı kimlere verilir. Zorlu coğrafik şartlarda görev yapan öğretmenlerin güçlük derecesine göre gruplandırılarak benzerlik gösteren bölgelere aynı alt hizmet grubuna ayrılmıştı. 2015 yılında Resmi gazete yayımlanan Öğretmenlere ek hizmet puanını içeren atama yer değiştirme yönetmeliğine göre ek puanlar yeniden düzenlendi.
ÖĞRETMENLERİN EK GÖSTERGE TABLOSU
ÖĞRETMENLERİN EK GÖSTERGE TABLOSU
Ek gösterge devlet memurlarının en çok önem verdiği konuların başında yer almaktadır. Aylık brüt ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde önemli yeri olan unsurlardan bir tanesidir. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık göstermektedir. Ek göstergesi 3600 olan bir memur ile,2500 olan bir memurun alacağı zam oranı ya da maaş miktarı aynı olmayacaktır.
Öğretmenlerin 2018 Ocak Zammı İle Birlikte Ek Ders ve DYK Kurs Ücretleri Belli Oldu
Öğretmenlerin 2018 Ocak Zammı İle Birlikte Ek Ders ve DYK Kurs Ücretleri Belli Oldu
Öğretmenlerin 2018 Ocak Zammı İle Birlikte Ek Ders ve DYK Kurs Ücretleri Belli Oldu. Toplu sözleşme ile belirlenen oran yanında ayrıca 6 aylık dönemler halinde gerçekleşen enflasyon oranının öngörülen artış oranını aşması halinde enflasyon farkı da ödenecektir.