Bu haber 04 Ekim 2016 14:01:31 Tarihinde eklenmiştir.

EYLÜL AYI ENFLASYONU AÇIKLANDI

Eylül ayı enflasyon rakamları açıklandı.Açıklanan enflasyon rakamlarına göre memurlar enflasyon zammı alacak mı?

 

 

Eylül ayı enflasyonu önce ki aya göre 0.18 arttı.

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Eylül ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. TÜİK'in açıkladığı verilere göre Eylül ayı enflasyonu bir önce ki aya göre 0.18 oranında artış gösterdi.

Eylül ayı için açıklanan 0.18'lik TÜFE artışı beklentilerin altında kaldı.  Yıllık TÜFE yüzde 7,28'e geriledi

 

AÇIKLANAN ENFLASYON RAKAMLARINA GÖRE MEMUR ENFLASYON ZAMMI ALABİLECEK Mİ?

 

Toplu sözleşmelerde belirtilen hükümlere göre Aralık 2016 ila Haziran 2016 arasındaki enflasyon oranının yüzde 5'i aşması durumunda, memurlar aşan nispette, yılın 1. yarısı için enflasyon farkı alabilecek.Tüik'in Eylül ayı için açıkladığı 0.18'lik artış ile ilk üç ay için enflasyon oranı 1,05 oldu.

Yılın ilk 6 ayında ise enflasyon yüzde 6'yı geçememiş ve memurlarda enflasyon zammını alamamıştı.Aralık ayında enflasyonun yüzde 5'i geçerse memurlar için enflasyon zammı oluşacak.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap