Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 05 Ekim 2016 08:28:45 Tarihinde eklenmiştir.

ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ.

Atama ve nakil yönetmeliğinde değişiklikler yapılmıştır. Yapılan değişiklikler ise şöyledir.

 

ATAMA VE NAKİL YÖNETMELİĞİNDEKİ SON DEĞİŞİKLERİN ÖZETİ

 

 

1) Diş tabibi ve eczacılar yönetmelik değişikliği ile stratejik personel grubuna eklendi.

 

2) Personelin il içi atamalarını daha önce ki yönetmelikte bakanlık ve bağlı kuruluşların belirleyeceği düzenlenmişti.Yeni yönetmelik ile bu usul ve esaslara sadece Bakanlık yönerge ile düzenleyecek

 

3) Önce ki yönetmelik ile sağlık alanında 2 yıllık okuyan birine tanınan tayin hakkı yeni yönetmelik ile eğitim durumu nedeniyle tayin olabilmek için en az 4 yıl sağlık alanında eğitim veren bir okuldan mezun olmaları şartı getirilmiştir.

 

4) Kurum içi yapılan yer değişikliklerinde Yönetmeliğin 20 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin ikinci cümlesinde bulunan “görev yeri' ibaresinden önce gelmek üzere “eşinin' ibaresi eklenerek ifade netleştirildi.

 

Yönetmelikte belirtilen hüküm ise; “c) 16 ncı maddenin ikinci fıkrası ile 19, 21 ve 24 üncü maddelerine göre atanan personelin eşinin görev yeri değişikliği talebinde D veya C hizmet grubu şartı aranmaz. Bu Yönetmeliğin 16 ncı maddesinin birinci fıkrasına göre atanan personelin eşinin görev yeri değişikliği talebinde eşinin atanma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde D veya C hizmet grubu şartı aranmaz.'şeklindedir.

 

5) Özel sektörde çalışan eşinin yanına istenen tayin ile ilgili değişiklikler yapılmıştır.Yapılan değişiklik ile özel sektörde çalışan eşinin yanına tayin yapılabilmesi için uygulanan gün şartı 2 yıl içinde 360 gün sigorta şartı yerine  4 yıl içinde 720 gün prim şartı olarak değiştirildi.

 

6) Yeni yönetmelik ile stratejik personel eşi özel sektörde çalışıyorsa eşinin yanına tayin için talepte bulunamayacak.

 

7) Aday memurların adaylık süresinde tayin talebinde bulundukları eş durumundan ve eğitim mazeretinden tayin talebi hakkı kaldırılarak sağlık can güvenliği mazeretleri ile eş, çocuk, anne, baba veya kardeşlerinden birisinin er veya erbaş iken terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olması,çalışamayacak veya çalışabilecek durumun da olan malüller ile yakınları bir defaya mahsus talepte bulunabilirler.Aile birliği ve eğitim nedeniyle tayin talebinde ise bulunulamayacak.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap