Bu haber 04 Ekim 2016 16:25:45 Tarihinde eklenmiştir.

DEVLET SU İŞLERİNE MÜHENDİS ALIMLARININ USUL VE ESASLARI BELİRLENDİ

Devlet Su İşlerine (DSİ) mühendis alımıyla ilgili yönetmelik 1 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı.

Devlet Su İşlerine (DSİ) mühendis alımı yazılı veya uygulamalı sınavla yapılacak.Yapılacak olan yazılı sınavdan adayların en yüksek KPPS puanı alan adaylardan 3 katı aday katılacak.

 

ÖSYM, MEB ve yetki verilecek başka bir kurum yapabilecek olan yazılı sınavda sadece mesleki alan sınavı yapılacak.İlanda sınav konuları da belirtilecek.

 

Uygulamalı sınava ise yazılı sınavdan 100 üzerinden en az 70 alabilenler katılabilecek.Ancak uygulamalı sınav yapılmadan da uygulanabilecek.Böyle bir durumda uygulamalı sınava, başvuran adaylardan en yüksek KPSS puanına sahip 3 katı aday katılacak.

 

Uygulamalı sınav yönetmelikte "Uygulamalı sınavda adaylar; mesleki alan bilgisi ile birlikte Genel Müdürlüğün faaliyet alanıyla ilgili konular esas alınarak, yüz tam puan üzerinden değerlendirilir."şeklinde tanımlanmaktadır.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap