Bu haber 01 Ekim 2016 18:51:00 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK BAKANLIĞI MÜSTEŞARI ASKERİ HASTANELERİN DEVİRLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, askeri hastaneler ile ilgili yaptığı açıklamalar da ,hastanelerin kapatılmasının yada farklı bir fonksiyon verilmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

 

 

Müsteşar Eyüp Gümüş yaptığı basın toplantısında, devredilen askeri hastanelerinin aynı fonksiyon içinde görevlerine devam edeceklerini belirterek, “Bu hastanelerimiz, üst kimlikte birleşmiştir. Aynı fonksiyon görev tanımı içerisinde görevlerine devam edecekler. Hastanelerin kapatılması veya farklı bir fonksiyon verilmesi söz konusu değil. Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi, Haydarpaşa'da bulunan İstanbul'daki Abdülhamit Eğitim Araştırma Hastanelerinin içerisinde Milli Savunma Bakanlığı irtibat ofisi kurulacak. Bu birimde bir komutan görev alacak" dedi.

Gümüş,amaçlarının bu hastanelerde ki hizmetlerin daha iyi hale getirmek olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti, "Poliklinik sorumlusu bir astsubayımız olacak, şehit ve gazi yakınları ile ilgilenen bir birim olacak ayrıca silahlı mücadele nedeniyle yaralanan askerlerimizin sevk organizasyonunu yapacak bir birim olacak, bu birimi hastane içinde kuruyoruz. Milli Savunma Bakanlığımız bu desteği hastane içerisinde sürdürecektir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı'ndan da bir müsteşar yardımcımız devrolan askeri hastanelerin koordinasyonundan sorumlu olacak. Amacımız buradaki hizmetleri daha iyi hale getirmeye çalışmak.

Şu anda TSK'da 700'e yakın hekim kalmıştır. 1600'e yakın hekim bakanlık ve üniversite bünyesine geçti. Devir aldığımız askeri hastanelerde, sevk zinciri uygulamayacağız. Tamamen askeri personelimiz için buralar rezerv alanı olarak tutulacak. Gaziler için ayrı bir klinik oluşturuyoruz. Onların direk gelip hizmet alacağı yerleri sağlayacağız. İhtiyaç duyulduğu taktirde iş birliği yapılarak askeri hekim yetiştirilecektir. Hakkari, Şırnak'taki askeri hastanelerde askeri güvenlik personeli güvenlik hizmetini karşılayacak" dedi.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap