Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 27 Eylül 2016 20:47:43 Tarihinde eklenmiştir.

HANGİ DURUMLARDA MEMURUN DERECESİNİN ALTINDA ATAMA YAPILMAKTADIR

Bazı durumlarda memurların kazanılmış hak aylık derecelerinden düşük derecelerdeki kadrolarda görev yapması durumuyla karşılaşılmaktadır.


 

 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, memurların kazanılmış hak aylık derecelerinin altında olan derecelerdeki kadrolara atanmalarını uygun bulmazken,bazen kazanılmış hak aylık derecelerinden düşük derecelerdeki kadrolarda görev yapması durumuyla da karşılaşılabilmektedir.

 

EN ÇOK 3 ALT DERECESİNE AİT KADROLARA ATANABİLİRLER

 

Memurlar, kazanılmış hak aylık derecelerinin en çok 3 alt derecesine ait kadrolara atanabilirler.Alt kadroya atama yapılabilmesi için memurun atanmayı istemesi gerekmektedir.

Üst derecelerde boş kadro olmadığı veya ilgili memurun bulunduğu unvan için üst derecelerde kadro ihdas edilmediği durumlarda, memur kazanılmış hak aylık seviyesinin altındaki derecelerdeki kadrolarda görev alabilmektedir.

Örnek olarak belirtmek gerekirse, kazanılmış hak aylık seviyesi 1/ 4 olmasına rağmen 5 inci derece sekreter kadrosunda görev yapan Devlet memurları olabilmektedir.

Teknik Hizmetler, Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri, Eğitim ve Öğretim Hizmetleri sınıflarına dahil kadrolarda görev alabilecek nitelikte olan Devlet memurları, kariyerlerinden yararlanılmak istenmesi durumunda, kazanılmış hak aylık derecelerinin altındaki bazı derecelerde (2, 3 veya 4 üncü derecelerde) bulunan idari nitelikteki görevlere ait kadrolara atanabilmektedirler.

Ancak bu şekilde yapılan atamalarda memurun atanacağı kadronun derecesinin, kazanılmış hak aylık derecesinin en çok 2 derece altında olması şartı da aranır,memurun istekli olma şartı aranmaz


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap