Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 25 Eylül 2016 19:17:00 Tarihinde eklenmiştir.

RADYOTERAPİ TEKNİKERLERİ SORUNLARINI DİLE GETİRDİ.

Radyoterapi teknikerlerinin sorunları ve riskleri


 

Maalesef gitgide sayıları artmakta olan kanser hastalarının tedavilerinde iyileşme oranlarının artırılması gerekiyor.

 

Bunun ilk adımı olarak tedaviden sorumlu olan Radyoterapi teknikerlerinin yeterli sayıya ulaşmasıdır.Günümüzde halen bu bölümle alakası olmayan insanlar maalesef ki bu mesleği icra etme çabalarına girmektedir.Ayrıca radyoterapi cihazlarının ihale usulü verilmesi de atama sayılarımızda noksanlık yaratmaktadır.Bir diğer önemli konu ise atamaları olmayan meslektaşlarımız özel sektöre yönelerek mecburiyetten hak ettiği meblağın çok altında bir ücretle ve de radyasyondan korunması neredeyse hiç olmayan ortamlarda çalışmaktadır.

 

Tüm bu olumsuzluklar radyoterapi teknikerlerini etkileyerek gerek sosyal gerekse çalışma hayatında dolaylı ve doğrudan birçok kişiyi de etkilemektedir.Asıl önemli olan ise doğrudan etkiledikleri yani kendileri ve hastalardır.Konuya daha da açıklık getirmek gerekirse ilk olarak radyasyondan etkilenen gerekli koruması bulunmayan radyoterapi teknikerleri bu durumu kendilerinde hastalık olarak yaşayacaktır.Bu hem kendisini hem de hastayı büyük ölçüde etkileyecektir ki radyoterapi teknikeri kendi sağlığını mı düzeltmeye çalışsın yoksa hastasını mı tedavi etsin?

 

Bu durumda hasta sayısı 2 katına çıkacak gerekli tedavi uygulanamayacaktır.İkinci olarak bu bölümle alakası olmayan herhangi bir sağlık çalışanının tedavi uygulaması ne kadar doğrudur?

 

Bu mesleği icra eden çalışan ne kadar sağlık çalışanı da olsa radyoterapi teknikeri olmadığı surette hastaya hiçbir faydası olmayacaktır.Sağlıkçı diyerek bu sektörde çalışanları genelleyemeyiz.Herkesin alanı uzmanlığı farklıdır.Kanser tedavi yöntemlerinden biri olan radyoterapinin tedavi uzmanları da radyoterapi teknikerleridir. Bir diğer önemli konu ise özel sektördeki ücretlerdir.

 

Bir sağlık çalışanı sıfatını taşıyan, mesleğinde gerekli donanıma sahip insanların hak ettiği meblağı alamaması çok üzücü bir durumdur.Ama bu olay üzülmek gibi basit bir kelimeyle tabir edilemez. Maalesef ki bu meblağ aynı zamanda radyoterapi teknikerlerinin özel sektörde değer görmemesinin de yansımasıdır.Bu olayların yanında çok emek vererek bölümlerinde gerekli başarılar sergileyen insanların birçoğu işsizdir.Atamalarımız çok az.Ortalama olarak atanma oranımız %0.25.En kısa zamanda ilgililerin sesimizi duyarak bize yardımlarını bekliyoruz. Mesleğimizi çok seviyoruz ve artık milletimize, devletimize ve en önemlisi hastalarımıza faydalı olmak istiyoruz.

KADER TURHAN

Radyoterapi Teknikeri

BİR İMZA İLE BİRÇOK HAYATI DEGİŞTİREBİLİRSİN KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memurun Sesi
NAKDİ TAZMİNAT NEDİR? NAKTİ TAZMİNAT ÖDEME USULÜNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
NAKDİ TAZMİNAT NEDİR? NAKTİ TAZMİNAT ÖDEME USULÜNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI
17/3/2013 tarihinden önce 7 nci madde kapsamında iş ve güç kayıplı sağlık raporları üzerinden nakdi tazminat ödenenlere, yaralanmaları nedeniyle malul kaldıklarının tespit edilmesi veya fark ödenmesini gerektirecek yeni bir yaralanma derecesi belirlenmesi halinde ödenmesi gereken nakdi tazminattan; 5 inci maddede belirtilen tutarın Nakdi Tazminat Komisyonunun yeni karar tarihi itibarıyla güncel karşılığı üzerinden, eski raporda yer alan yaralanma arıza bırakmamış ise iş ve güç kaybının her günü için %1’i, arıza bırakmış ise %2’si düşülür. Ancak bu şekilde düşülecek miktar, 5 inci maddede belirtilen tutarın yeni karar tarihi itibarıyla karşılığı olan tutarın %20'sini geçemez.”
AİLE YARDIMI ÖDENEĞİ HESAPLAMA VE GEREKLİ BELGELER
AİLE YARDIMI ÖDENEĞİ HESAPLAMA VE GEREKLİ BELGELER
657 sayılı Kanunun 202'nci maddesine göre; evli bulunan devlet memurlarının eşlerine ve çocuklarına yapılan ödemenin tamamına aile yardımı ödeneği denilmektedir.
2018-2019 Memur Eş Yardımı Parası Ne Kadar, Nasıl Hesaplanıyor?
2018-2019 Memur Eş Yardımı Parası Ne Kadar, Nasıl Hesaplanıyor?
Memurun her ne şekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi için 2.134, çocuklarından herbiri için de 250 gösterge rakamının (72'nci ay dahil olmak üzere 0-6 yaş grubunda yer alan çocuklar için bir kat artırımlı) aylık katsayısı ile çarpılması sonucu elde edilecek miktar üzerinden ödenmektedir.
Memura aile yardımı geriye dönük olarak ödenir mi?
Memura aile yardımı geriye dönük olarak ödenir mi?
Geriye yönelik aile yardımı, çocuk parası geçmiş dönem, geçmişe dönem aile çocuk parası ödeme alınır mı?
2017 Yılı İstanbul İli Kurum İçi Yer Değiştirme
2017 Yılı İstanbul İli Kurum İçi Yer Değiştirme
Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı Ocak ve Temmuz ayları olmak üzere yılda iki defa kurum içi yani iller arası tayinleri gerçekleştirmektedir. Öncelikle tayinler neden yapılır o hususa açıklık getirmekte fayda var: