Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 24 Eylül 2016 10:15:06 Tarihinde eklenmiştir.

SÜREKLİ GÖREV YOLLUĞU HANGİ ŞARTLARA GÖRE ÖDENİR ?

Memurlara ödenen "sürekli görev harcırahı",yurtiçinde memur mahalli dışına sürekli görevle atanan memurlara ödenen yol masrafı, gündelik, aile masrafı ve yer değiştirme masrafı unsurlarıdır.

 

 

Sürekli görevle yurtiçinde başka yere atanan memurlara ödenecek harcırahın hangi unsurlardan oluşacağını ve nasıl ödeneceğini 6245 sayılı Harcırah Kanunu ile belirtilmiştir.

Kanuna göre yurtiçinde memuriyet mahalli dışında bir yere sürekli görevle atanan memura hangi masraflar için ödeme yapılmaktadır.

-Yol masrafı:memurlara gidecekleri yere kadar taşıt ücreti ödenmektedir. Yol masrafı ödenirken, gidip gelmeye en uygun ve kullanılması mutat olan yol ve taşıt aracına göre hesaplama yapılmaktadır.

-Gündelik Miktarı:Yolda geçecek olan her 24 saat için memurlara gündelik miktarı kadar ödeme yapılmaktadır.

-Aile masrafı: Memur için ödenecek taşıt ücreti ve gündelik tutarı, aile fertlerinin her biri için ödenmektedir. Aile fertleri; memurun, harcırah verilmesini gerektiren olay sırasında evlilik bağıyla bağlı olduğu eşi ile bakmakla yükümlü olduğu çocukları, anne ve babası ile erkek ve kız kardeşlerinden oluşur. Memura, anne ve babası ile kardeşlerinden dolayı sürekli görev harcırahı ödenebilmesi için, bu kişilere bakmakla yükümlü olduğuna ve aynı konutta oturulduğuna dair belge ibraz etmesi gerekmektedir.

-Yer değiştirme masrafı: Yer değiştirme masrafı ikiye ayrılır,

 

a)Memur İçin Ödenen Harcırah: gündeliğinin 20 katı ile her kilometre/denizmili için gündeliğinin %5’i ödenir.

b)Memurun harcıraha müstehak olan aile fertleri için (En fazla 4 kişi): memurun gündeliğinin 10 katı ödenir.

Ataması yapılan memurun eşi de memur ise memura yukarıda belirtilen şekilde (aile masrafı ve yer değiştirme masrafı hesabına eş dahil edilmeden) yurtiçi sürekli görev harcırahı ödenecek ve;

-Memurun eşi de aynı yere atandı ise; yol (taşıt) masrafı, yolda geçecek her 24 saatlik süre için memurun eşinin müstahak olduğu gündelik tutarı ile gündeliğin 20 katı ve her kilometre/denizmili için gündeliğin %2,5’i ödenecektir.

 

-Memurun eşi başka bir yere atandı ise; yol (taşıt) masrafı, yolda geçecek her 24 saatlik süre için memurun eşinin müstahak olduğu gündelik tutarı ile gündeliğin 20 katı ve her kilometre/denizmili için gündeliğin %5’i ödenecektir.

 

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 2 Yorum
 • fatih cetin
  fatih cetin , 28 Aralık 2016 15:33:49
  malatyadan geçici görevle ankaraya 2013 yılında geldim. evimi taşıyıp ikametgahımıda ankaraya aldım. ikametgahı almamak suç biliyoruz. 2016 da aynı kuruma kadromu aldım. Sürekli görev yolluğu memuriyet mahalim değişmediği gerekçesiyle alamıyorum. yani bu nasıl bir uygulama anlayabilmiş değilim.
 • emre erdal
  emre erdal , 31 Ekim 2016 11:59:34
  İyi günler,
  5 derece kadroda 6/3 kademe ile bekçi unvanında çalışmaktayım. görevde yükselme sınavı ile 3 lük derece kadroya atandım. Ankara\'dan Eskişehir\'e sürekli yolluğumu hangi unvana göre yapılacaktır. hangi dereceye göre? yardımcı olursanız dayanağı konusunda sevinirim.