Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 23 Kasım 2014 02:28:32 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK PERSONELİ DERECE KADEME HESAPLAMA

SAĞLIK PERSONELİ HANGİ KRİTERLERE GÖRE TERFİLERİ YAPILMAKTADIR?

 

Sağlık personeli derece kademe terfilerinde en önemli kriter sağlık personelinin  eğitim durumudur.

 

Sağlık personeli derece kademe terfilerinde en önemli kriter eğitimdir.Sağlık personelinin Kademe-Derece ilerlemeleri belirlenirken eğitim durumuna bakılır.Ayrıca sağlık personelleri göreve ilk başladıklarında eğitim durumlarına göre kademe ve dereceleri belirlenir.

 

Sağlık Personelleri işe başladıktan sonra eğitim durumlarında bir değişiklik oldu ise derece ilerlemeleri yani intibakı yeniden düzenlenir.Örneğin;Lise mezunu olup lisans yada önlisans bölümlerinden herhangi birini bitiren sağlık personelin derece ilerlemesi yani intibakı tekrar düzenlenir.

 

Sağlık personellerin kademe yükselmesi her yıl olmaktadır. 3 yılın sonunda sağlık personeli 1 derece yükselir.Sağlık personeli 3. kademeden sonra bir üst derecenin 1. kademesine gelmektedir.Sağlık personellerinde  toplam 13 kademe bulunmaktadır. En alt kademede ilkokul mezunları veya çeşitli sebeplerden dolayı derece almaya hak kazanmamış kimseler başlar. 

 

Eğitim durumu ve başka sebeplerden dolayı kişinin göreve başladığı derecede farklılık olmaktadır.Örneğin; Önlisans mezunu birisi ilk memurluğa başladığında 10. derecenin 2. kademesinden (10/2), lisans mezunu birisi 9. derecenin 1. kademesinden (9/1) başlar. Fakat çalıştığı memurluğa ait bir meslek okulundan mezun olursa bir kademe daha üstten başlanır. Ayrıca daha önce saydırılabilecek bir hizmet de varsa o da ekletilebilir. Mesela avukatlık stajı, her hangi bir yerde çalışma, hatta ödeme yaparak daha önce yaptığınız askerlik vs. gibi.Avukatlık stajını memur olmadan yapanlara 2,memur iken avukatlık stajı yapanlara 1 kademe ilerlemesi verilmektedir.

Ayrıca 8 yıl boyunca memur disiplin cezası almamış ise bir kademe yükselir.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap