Maaş Mutemeti
Bu haber 23 Eylül 2016 03:48:53 Tarihinde eklenmiştir.

MEMUR DERECE KADEME HESAPLAMA

MEMURLARIN SÜREKLİ KARŞILAŞTIKLARI DERECE VE KADEME KAVRAM NEDİR?

MEMUR DERECE KADEME HESAPLAMA

 

Memurların memuriyet hayatları boyunca karşılaştıkları iki kelime derece ve kademe kavram kelimeleri nedir?

Bir çok memur sürekli bu iki kelime duyduğu halde az bilgiye sahiptir.

Memuriyet yılı ile ilgili olarak hesaplamalar yapıldığında derece ve kademelerden konuşulur.Derece ve kademelere göre hesaplar yapılır.Fakat bir çok memur kademe ve derece hesaplamayı ve ne anlama geldiklerini bilmez.Kademe ve dereceyi kısaca açıklamak gerekirse,

Kademe; derece içinde, görevin önemi veya sorumluluğu değişmeden, memurun maaşında yapılan artıştır.Memur kademe atlamak için bulunduğu kademede en az 1 yıl çalışmış olması ve yükselebileceği bir kademenin olması gerekmektedir.Kademe ilerlemesi ile birlikte memurun maaşıda artar.

Derece ilerlemesi; memurun bir üst göreve terfi etmesidir. Memur derece ilerlemesinde bir üst göreve geçiş yapar, kademe ilerlemesinde ise memurun maaşında artış olur.

Kademe ve derece ilerlemelerinden memurun izin ve emeklilik süreleri etkilenmez

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap