Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 19 Mart 2015 09:17:10 Tarihinde eklenmiştir.

DERECE KADEME İLERLEME ŞARTLARI

Memurlar görevlerine başladıklarında önce eğitim durumlarına göre kademeleri ve dereceleri belirlenir.

 

 

Memurlar görevlerine başladıklarında önce eğitim durumlarına göre kademeleri ve dereceleri belirlenir.Memurların terfilerinde ve Kademe-Derece İlerlemeleri değerlendirilirken ele alınan  kriter ise eğitim durumudur. İşe başladıktan sonra bir üst eğitimi tamamlamışsanız yani öğrenim durumunda değişiklik yapmışsanız derece ilerlemeniz yeniden düzenlenir yani intibakınız yeniden yapılıp dereceniz yeniden düzenlenir.

 

Her yıl memurlara bir kademe verilir.Üç yıl çalışan memura ise 1 derece verilir.3.kademeye yükselen memur üst derecenin 1. kademesine gelmiş olur.Memuriyette 13 kademe yer alır ve en alt kademede ilkokul mezunu olanlar ile çeşitli sebepler dolayısıyla derece almaya hak kazanamamış olan memurlar başlar.Memurların derecelerinde eğitim durumlarından yada çeşitli sebeplerden dolayı değişiklikler olabilir.Örneğin; Önlisans mezunu birisi ilk memurluğa başladığında 10. derecenin 2. kademesinden (10/2), lisans mezunu birisi 9. derecenin 1. kademesinden (9/1) başlamaktadır.Ayrıca başka yerde çalışma,yapılan askerlik, çalıştığı memurluğa ait bir meslek okulundan mezun olması ve avukatlık stajı gibi durumlar kademelerde etki eder.8 yıl boyunca disiplin cezası almayan memur 1 kademe ilerler. . Kalkınmada öncelikli bölgelerde çalışanlar rotasyona tabi memura her 3 yılda bir kademe artı verilir.

 

İlkokul mezunlarının çıkabilecekleri en yüksek kademe 7.derecedir,lise mezunlarının ise çıkabilecekleri en yüksek kademe 3.dir.Son olarak  2,3,4,5 ve 6 yıl süreli yüksek öğrenimi bitirenler ise 1.derecete kadar çıkabilirler.


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • Ekrem Aybek
    Ekrem Aybek , 22 Kasım 2016 20:08:58
    04.04.2006 tarihinde işe başladım. Aynı iş yerinde yaklaşık 6 sene çalıştıktan sonra 06.09.2011 tarihinde kurumumdan istifa ederek başka bir kurumda o tarihten beri çalışıyorum. Sorum şu ben 8 yila bir kademe almammisim bunu almaya hak kazaniyormuyum ve nasıl yapilacak teşekkür ederim.