Maaş Mutemeti
Bu haber 19 Eylül 2016 23:04:14 Tarihinde eklenmiştir.

İLK KEZ BİR ÇOCUĞA ÖTENAZİ UYGULANDI

Belçika'da Flaman kesiminde yaşayan bir çocuğa ötenazi uygulandığı açıklandı.

İLK KEZ BİR ÇOCUĞA ÖTENAZİ UYGULANDI

 

 

Dünyada ses getiren olayda bir çocuğa  ilk defa ötenazi uygulanılıyor.

2014 yılından bu yana yürürlükte olan yasaya göre 18 yaş altı vatandaşlara da ötenazi hakkı tanınmakta.

Belçika’da ötenazi yasasının genişletilerek çocuklara da ölme hakkı tanınması uluslararası kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Tepkiler nedeniyle açıklama yapan Federal Ötenazi Kontrol ve Değerlendirme Komitesi Başkanı Distelmans’a göre çocuklara ötenazi hakkı, sadece çok istisnai ve umutsuz durumlarda geçerli olan bir seçenek.

Yaşı açıklanmayan çocuğun dosyası Federal Ötenazi Kontrol ve Değerlendirme Komitesi’ne gönderildi. Başkanı Prof. Wim Distelmans, çocuğun iyileşme umudu bulunmayan bir hastalığa sahip olduğunu söyledi. Prof. Distelmans“Neyse ki, bu durumda çok az çocuk var onurlu ölüm hakkının inkâr edilemeyeceğini” savundu.

Başka bir Avrupa ülkesi olan Hollanda'da olan ötenazi yasası mevcut Ancak Hollanda'da 12 yaş sınırlaması bulunuyor.

Ötenazi yasasının çocuğun ısrarla ötenazi istemesine ve ebeveynlerinde yasal izin vermesi halinde uygulanılıyor.

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap