Bu haber 19 Eylül 2016 23:04:14 Tarihinde eklenmiştir. 1723 Defa Okundu.

İLK KEZ BİR ÇOCUĞA ÖTENAZİ UYGULANDI

Belçika'da Flaman kesiminde yaşayan bir çocuğa ötenazi uygulandığı açıklandı.

 

 

Dünyada ses getiren olayda bir çocuğa  ilk defa ötenazi uygulanılıyor.

2014 yılından bu yana yürürlükte olan yasaya göre 18 yaş altı vatandaşlara da ötenazi hakkı tanınmakta.

Belçika’da ötenazi yasasının genişletilerek çocuklara da ölme hakkı tanınması uluslararası kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Tepkiler nedeniyle açıklama yapan Federal Ötenazi Kontrol ve Değerlendirme Komitesi Başkanı Distelmans’a göre çocuklara ötenazi hakkı, sadece çok istisnai ve umutsuz durumlarda geçerli olan bir seçenek.

Yaşı açıklanmayan çocuğun dosyası Federal Ötenazi Kontrol ve Değerlendirme Komitesi’ne gönderildi. Başkanı Prof. Wim Distelmans, çocuğun iyileşme umudu bulunmayan bir hastalığa sahip olduğunu söyledi. Prof. Distelmans“Neyse ki, bu durumda çok az çocuk var onurlu ölüm hakkının inkâr edilemeyeceğini” savundu.

Başka bir Avrupa ülkesi olan Hollanda'da olan ötenazi yasası mevcut Ancak Hollanda'da 12 yaş sınırlaması bulunuyor.

Ötenazi yasasının çocuğun ısrarla ötenazi istemesine ve ebeveynlerinde yasal izin vermesi halinde uygulanılıyor.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Sağlık Bakanlığı
 2018 Sağlık Personeli Nöbet ve İcap Ücretleri
2018 Sağlık Personeli Nöbet ve İcap Ücretleri
2018 Sağlık Personeli Nöbet ve İcap Ücretleri konusu hakkında merak edilenleri yanıtladık. 2018 yılı Ocak ayı itibariyle güncel sağlık personeli nöbet ücreti, sağlık personeli icap ücreti, uzman doktor nöbet ücreti, hekim nöbet ücreti, hemşire nöbet ücreti, hemşire icap ücreti ne kadar? Sağlık kurumlarında görev yapan personele nöbet ve icap nöbeti görevi verilmesi durumunda, bu görev sürelerinin izin kullandırılmak suretiyle karşılanmayan kısmı için sağlık çalışanlarına ücret ödenmektedir. Sağlık çalışanlarının 2018 Ocak ayı itibariyle alacağı Nöbet ve icap Ücretlerini sizin için hesapladık.
2018 Ocak Sağlık Çalışanlarının Maaşları Belli Oldu
2018 Ocak Sağlık Çalışanlarının Maaşları Belli Oldu
4. Toplu sözleşmenin ardından sağlık çalışanlarının merakla beklediği 2018 maaş miktarları ve maaşlara belli oldu. Hemşire maaşı ne kadar, doktor maaşı ne kadar oldu. İşte detaylar…Hükümet ile memur sendikaları anlaştı. En düşük memur maaşı Temmuz 2018’den sonra 2 bin 928 TL’ye, en düşük memur emeklisi maaşı ise 2 bin 13 TL’ye çıkıyor. Maaşta kümülatif artış % 17.5’i buldu.
KAZ DAĞLARI'NDA ORMAN YANGINI
KAZ DAĞLARI'NDA ORMAN YANGINI
Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Şahindere Kanyonu'nda 4 farklı noktada orman yangını çıktı yangın çıktı.
SAĞLIK BAKANI'NDAN  AÇIKLAMALAR
SAĞLIK BAKANI'NDAN AÇIKLAMALAR
Türkiye’nin bir sağlık merkezi olma yolunda ilerlediğini belirten Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sağlık hizmetlerinde Türkiye’nin dünya ortalamasının üzerinde olduğunu belirtti.
GÜNEŞ İLE GELEN SAĞLIK
GÜNEŞ İLE GELEN SAĞLIK
Kemik sağlığı üzerine yararları uzun yıllardan beri bilinen D vitamininin eksikliği ve yetersizliği durumunda gençlerde ve yaşlılarda birçok hastalığa neden oluyor.