Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 17 Eylül 2016 13:05:08 Tarihinde eklenmiştir.

İŞ RİSKİ ZAMMI HANGİ GÖREVLERDE BULUNANLARA VERİLİR

Devlet Memurlarına Ödenecek Zam Ve Tazminatlara İlişkin Kararname'sinde iş riski zammının hangi görevlerde ki memurlara ve hangi puan esasına göre ödeneceği belirtilmiştir.

 

İŞ RİSKİ ZAMMI NEDİR?

İş riski zammının hangi görevlerde ve hangi puan esasına göre ödeneceğine geçmeden önce iş riski nedir ?s orusunu yanıtlayalım İş riski zammı, Aylık ücretleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre hesaplanmakta olan memurlardan hayat ve sağlık için tehlikesi olduğu belirlenen görevlerde çalışanlara, aylık maaşlarıyla birlikte yan ödeme olarak “iş riski zammı” da verilmektedir.

 

İŞ RİSKİ ZAMMI PUANI EMEKLİLİK HAKLARINI ETKİLER Mİ?

 

Aylıklarını 657 sayılı Kanuna göre alan hayat ve sağlık için tehlikeli olduğu belirlenen görevlerde çalışan memurlara ödenmektedir.

 

İş riski zammının memur maaşlarına etkisi düşük seviyededir ve emeklilik haklarını etkilememektedir.

 

Memur maaşları için uygulanacak olan iş riski zammı puanları; unvanları, hizmet sınıfları, eğitim durumları, hizmet süreleri, aylık/kadro dereceleri, çalıştıkları kurumlar gibi hususlar esas alınarak (yan ödeme kararnamesinde) belirlenmiştir.

 

İş Riski Zammı puanları Memurlar hakkında yan ödeme kararnamesi ile belirlenmiştir. “Yan Ödeme Katsayısı” ile çarpımı sonucu bulunan brüt tutar esas alınarak, memurlara her ay iş riski zammı ödenmektedir.

İş riski zammının aylık brüt tutarı üzerinden, damga vergisi ve gelir vergisi kesintisi yapılmaktadır.

 


 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap