Maaş Mutemeti
Bu haber 13 Eylül 2016 20:10:07 Tarihinde eklenmiştir.

KURBAN BAYRAMINDA SAĞLIĞIMIZ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kurban Bayramı'nda sağlığımızla ilgili sorun yaşamak istemiyorsak bir kaç konuya dikkat ederek güzel ve sağlıklı bir bayram geçirebiliriz

KURBAN BAYRAMINDA SAĞLIĞIMIZ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

 

.Haftanın en az 3 günü ekstradan 30-45 dakikalık egzersiz planı yaparak,susamasak dahi 2,5-3 litre su içerek sağlığımızı koruyabiliriz.

 

Uzmanlar bayramda artan protein ve rafine şeker tüketimi ile damar hastalıkları, tansiyon, diyabet (şeker) gibi rahatsızlıkları ortaya çıkarmaması için fazla su içilmesini, protein tüketiminin ve hareketin bitkisel kaynaklı olanlara kaydırılması gerektiğini belirtiyorlar.

Uzmanlar kırmızı eti öğle ve ikindide tüketmeyi,akşam yemeğinde ise ağırlığın zeytinyağlılara verilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

 

Ayrıca etlerin mangal yapılırken köze çok yakın tutulmaması gerektiği belirtilirken.Köze çok yakın çok yüksek ısıya maruz bırakma kanserojen öğeleri arttırmakta.Ayrıca koyun etinin haşlanarak yada ızgara yapılarak yenmesinin daha sağlıklı olacağını belirtiyorlar.

Bayramda bozulan öğün diyetini  yaklaşık üç saat aralıklı üç ana, iki ya da üç ara öğünlü düzene döndürmeye gayret göstermek gerektiğini belirtiyorlar.

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap