Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 12 Eylül 2016 08:09:25 Tarihinde eklenmiştir.

EYLÜL AYINDAN BERİ AÇIĞA ALINANA ÖĞRETMEN SAYISI 11 BİN 301'İ BULDU

Milli Eğitim Bakanlığı'nın verilerine göre açığa alınan öğretmen sayısı 11 bin 301'i buldu


 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın(MEB) açığa aldığı 11 bin 301 öğretmenden 9 bin 843'ü Eğitim-Sen üyesi olduğu belirtildi.

MEB'in Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) ile paylaştığı bilgiye göre, açığa alınan öğretmen sayısı 8 Eylül itibariyle 11 bin 301 kişiyi buldu.

Açıklanan bilgilerde açığa alınan öğretmenlerden kaçının hangi sendikaya bağlı olduğu ve hangi illerden oldukları belli oldu.Alınan bilgilere göre en fazla Eğitim-Sen üyesi öğretmen açığa alındı.İşte sendikalara göre açığa alınan öğretmenlerin dağılımı;

-KESK'e bağlı Eğitim Sen üyesi 9843 öğretmen

- Memur-Sen'e bağlı Eğitim Bir-Sen üyesi 51 öğretmen

- Birleşik Kamu-İş'e bağlı Eğitim-İş üyesi 40 öğretmen,

- Kamu-Sen'e bağlı Türk Eğitim-Sen üyesi 4 öğretmen,

- Özgür Eğitim-Sen'e bağlı 4 öğretmen,

- Cihan-Sen'e bağlı Aktif Eğitim Sen üyesi 1 öğretmen açığa alındı.

- Açığa alınanlarda hiçbir sendikaya üye olmayan ise 1358.

 

EN ÇOK DİYARBAKIR'DA AÇIĞA ALMALAR OLDU

 

Eğitim-Sen'e öğretmenleri açığa almalarla ilgili olarak ilk ulaşan bilgilere göre illere göre Eğitim -Sen üyesi olup açığa alınan öğretmen sayısı ise şöyle;

-Diyarbakır'da 4 bin 300 Eğitim Sen üyesi öğretmen

-Dersim'de 504 Eğitim Sen üyesi öğretmen

-Mardin'de 1780 Eğitim Sen üyesi öğretmen

-Batman'da 946 Eğitim Sen üyesi öğretmen

-Adıyaman'da 466 Eğitim Sen üyesi öğretmen

-Şanlıurfa'da 462 Eğitim Sen üyesi öğretmen

-Elazığ'da 99 Eğitim Sen üyesi öğretmen

-Bitlis'te ise 97 Eğitim Sen üyesi Eğitim Sen üyesi öğretmen açığa alındığı açıklandı.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
M.E.B
Yılbaşı tatilinde ek ders ödenir mi?
Yılbaşı tatilinde ek ders ödenir mi?
Çeşitli görevlerdeki kamu personeli o gün için ayrılan mesai ücreti ve benzeri konuları merak ediyor. Öğretmenler ise 1 Ocak 2016 Cuma günü ek ders ücretlerinin kesilip kesilmeyeceğini merak ediyor. Artık 2017 yılı sona eriyor, peki yılbaşı tatilinde ek ders ücretleri kesilecek mi?
2017 Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Erken Ödenecek
2017 Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Erken Ödenecek
2017 Aralık Ayı Ek Ders Ücretleri Erken Ödenecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan öğretmenler Sınıf öğretmeni ve branş öğretmeni olmak üzere haftalık ayrı ayrı 15 ve 18 saatin üzerinde derse giren öğretmenler bu derslerin üzerinde girdikleri her ders için bilindiği üzere ek ders ücreti almaktadırlar. Ek ders ücretleri ilgili il/ilçe MEM'in durumuna göre her ayın 1-8'i arası(ortalama 4-5'i) ödenmektedir.
Zorunlu Hizmet Ek Puanı Kimlere Verilir? Örneklerle Hizmet Puanı Hesaplama ve Ek Hizmet puanı
Zorunlu Hizmet Ek Puanı Kimlere Verilir? Örneklerle Hizmet Puanı Hesaplama ve Ek Hizmet puanı
Zorunlu hizmet bölgelerinde hizmet alanları ile görev yapan personelleri ilgilendiren zorunlu hizmet ek puanı kimlere verilir. Zorlu coğrafik şartlarda görev yapan öğretmenlerin güçlük derecesine göre gruplandırılarak benzerlik gösteren bölgelere aynı alt hizmet grubuna ayrılmıştı. 2015 yılında Resmi gazete yayımlanan Öğretmenlere ek hizmet puanını içeren atama yer değiştirme yönetmeliğine göre ek puanlar yeniden düzenlendi.
ÖĞRETMENLERİN EK GÖSTERGE TABLOSU
ÖĞRETMENLERİN EK GÖSTERGE TABLOSU
Ek gösterge devlet memurlarının en çok önem verdiği konuların başında yer almaktadır. Aylık brüt ücretlerinin, emekli aylıklarının ve emekli ikramiyelerinin belirlenmesinde önemli yeri olan unsurlardan bir tanesidir. Ek gösterge rakamları unvan, hizmet sınıfı ve derecelere göre farklılık göstermektedir. Ek göstergesi 3600 olan bir memur ile,2500 olan bir memurun alacağı zam oranı ya da maaş miktarı aynı olmayacaktır.
Öğretmenlerin 2018 Ocak Zammı İle Birlikte Ek Ders ve DYK Kurs Ücretleri Belli Oldu
Öğretmenlerin 2018 Ocak Zammı İle Birlikte Ek Ders ve DYK Kurs Ücretleri Belli Oldu
Öğretmenlerin 2018 Ocak Zammı İle Birlikte Ek Ders ve DYK Kurs Ücretleri Belli Oldu. Toplu sözleşme ile belirlenen oran yanında ayrıca 6 aylık dönemler halinde gerçekleşen enflasyon oranının öngörülen artış oranını aşması halinde enflasyon farkı da ödenecektir.