Maaş Mutemeti
Bu haber 10 Eylül 2016 23:44:48 Tarihinde eklenmiştir.

İSVEÇ'TE SAĞLIK ÇALIŞANLARI PROTESTO GÖSTERİLERİ DÜZENLEDİ

İsveç'te 3 hemşirenin sosyal medyada sağlık çalışanlarının çalışma koşullarını ve hastaların yaşamlarına mal olan uygulamalar hakkında ki tartışmaları sonrasında sosyal medya üzerinden yapılan sokağa çıkma çağrısı ile ülke çapında gösteriler yapıldı.

İSVEÇ'TE SAĞLIK ÇALIŞANLARI PROTESTO GÖSTERİLERİ DÜZENLEDİ

Birbirlerini tanımayan Päivi Vilkkavaara, Charlotta Dikman ve Agneta Lenander adlarındaki üç hemşirenin sosyal medyada aralarında başlattıkları hemşirelerin çalışma koşullarını ve hastaların yaşamlarını tehlikeye sokan uygulamalar hakkındaki konuşmalar sonucunda ülke çapında gösteriler yapıldı.

 

Hemşirelerin yaptığı meydanlara çıkma çağrısı sağlık işkolunda örgütlü hemşire, hastabakıcı,doktorların sendikalarından tam destek aldı.

 

"Ucuzluğa son-Başka bir sağlık sistemi mümkündür” parolasıyla meydanlara çıkan sağlıkçılar özelleştirmeler ve kemer sıkma politikalarının yol açtığı çalışma koşullarının kötüleşmesini ve hizmet kalitesinin düşmesini protesto etti.

 

Sağlık sisteminde uygulanan kemer sıkma politikaları ve özelleştirmeleri protesto edildiği gösterilerde .Sağlık sisteminde ki aksaklıkların yetkililer tarafından görülmediği belirtilerek çağrıda “Yetti artık, artık bu gidişe son vermemiz ve hastalara insan onuruna yakışır bir sağlık hizmeti gerekiyor” denildi.


Hemşire Carin Ohlsson yaptığı açıklamada, “Hemşireler ve diğer sağlık emekçilerinin çalışma koşullarının düzeltilmesi için düdük çaldık. Tasarruf politikaları sonucu bakımı yapılamayan insanların yaşamlarını yitirmelerini protesto etmek için düdük çaldık” dedi.


SAĞLIK SİSTEMİNDE Kİ DEĞİŞİKLİK İNSAN YAŞAMINA MAL OLUYOR


Hemşire Carin Ohlsson Sağlık sisteminde yapılan değişikliklerin insanların yaşamlarına mal olduğunu belirterek, “İsveç Devlet Radyosu'nun Kaliber Programı 2013 yılında yapılan 585 şikayeti inceledi ve 35 kişinin hastanelerde yeterli personel bulunmamasından dolayı yaşamını yitirdiğini kamuoyuna açıkladı” dedi

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap