Maaş Mutemeti
Bu haber 10 Eylül 2016 11:48:00 Tarihinde eklenmiştir.

HEMŞİRE İLE TARTIŞAN HASTA BOYNUNDA Kİ KATETERLE KARAKOLA GİTTİ

Diyabet hastası 39 yaşındaki Adnan Ekşi,hemşire ile yaşadığı tartışma sonrasında boynunda ki kateterle birlikte soluğu karakolda aldı.

HEMŞİRE İLE TARTIŞAN HASTA BOYNUNDA Kİ KATETERLE KARAKOLA GİTTİ

 

 

   BOLU İzzet Baysal Devlet Hastanesi merkez ünitesinde yaşanan olayda diyabet hastası olan 39 yaşındaki Adnan Ekşi, hemşire ile yaşadığı yatak tartışması nedeniyle hastaneden kovulduğunu iddia ederek durumu karakola şikayet etti.Anlatılan iddiaların doğru olmadığını belirten Başhekim Muhammed Emin Demirkol hastanın kendi isteği ile hastaneden ayrıldığını belirtti.

 

   Mevsimlik orman işçiliği için Antalya'dan Bolu'ya gelen evli 2 çocuk babası Adnan Ekşi, Hastanenin Nefroloji Bölümü'nde tedavi altına alındı,diyaliz tedavi sırasında hemşire ile yaşadığı tartışma sonrasında kovulduğunu iddia ederek karakola başvuran hasta, mağdur olduğunu belirterek şunları söyledi; "Sabah diyalize girmek için diyaliz merkezine gittim. Hemşirelerden biri beni bir o yatağa bir bu yatağa yatırdı. Ben de 'Oyun mu oynuyorsun benimle Bir karar ver, hangi yatağa geçeyim' dedim. Bana bağırmaya başladı ve 'Beğenmiyorsan, istediğin hastaneye gidebilirsin' dedi. Tartışmaya başladık. Ben de doktorumun odasına görüşmeye gittim. Doktor elinde bir evrağı imzalatmak istedi. Sigortamın bittiğini söyleyerek hastaneden gitmemi istedi. Hemşirelere de 'Bunun sigortası bitmiş hastaneden gönderin' dedi. Ben de suç duyurusunda bulundum. Mağdurum, şikayetçiyim. Beni bu halde hastaneden kovdular."dedi.

 

   Olayla ilgili hastanenin Başhekimi Dr. Muhammed Emin Demirkol, yaptığı açıklamada iddiaların doğru olmadığını belirterek, "Söz konusu hasta, 10 gündür hastanemizde sigortası olmamasına rağmen tedavi edilmektedir. Bu 10 günlük sürede hemşirelerimizle çeşitli sebeplerden tartışmalara girmiştir. Tartışmalar sonucu hasta, hastanemizden ayrılmak istemiştir. Kendisine tedavi sürecinin devam ettiğini ve hastaneden ayrılmaması gerektiğini söylememize rağmen ısrar etmiştir. Biz de kendi isteğiyle ayrıldığına dair tutanak tutup imzalatmak istedik. Adnan Ekşi, tutanakları imzalamadan ve tedavisi tamamlanmadan kendi isteğiyle hastaneden ayrılmıştır. Hastanemizden sigortası olmadığı gerekçesiyle kovulması söz konusu değildir. Şu anda hastanemizde 20 hasta sigortası olmamasına rağmen tedavi görmektedir."dedi.
 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap