Maaş Mutemeti
Bu haber 10 Eylül 2016 15:31:03 Tarihinde eklenmiştir.

TELEFON DOLANDIRICILARININ SON KURBANI DA BİR DOKTOR OLDU

Erzurum'da yaşanan olayda doktoru telefonla arayan dolandırıcıların "Banka hesaplarının terör örgütünün eline geçtiğini" söyleyerek iddialara göre doktoru 550 bin lira dolandırdılar.

TELEFON DOLANDIRICILARININ SON KURBANI DA BİR DOKTOR OLDU

 

Telefon dolandırıcıların bu kez hedefi bir doktor oldu,dolandırıcılar M.N.B. ve S.A. Erzurum'da çalışan N.Ç.'yi arayarak "Banka hesaplarının terör örgütünün eline geçtiğini" belirterek kendisine yardım teklifinde bulundular.

 

Yardım etmeleri için kendisinden hesaplarında ki paraları isteyen dolandırıcılar için dört kez bankalardan 390 bin lira ve 55 bin doları verilen adreslere bırakan N.Ç.başka bir bankaya para çekmek için giderken dolandırıldığını anladı.Durumu hemen polise haber verdi.Doktorun şikayeti ile harekete geçen polis çevrede bulunan iş yerlerinin güvenlik kameraları ile MOBESE görüntülerini inceleyerek şüphelileri tespit etti.

 

Şüphelileri tespit eden polis, M.N.B'yi Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, S.A'yı da Gaziantep'te gözaltına aldı.Şüphelilerden M.N.B.'ye ait olan otomobilde polis 102 bin lira para ile 55 bin dolar buldu.

 

Erzurum'a getirilen M.N.B, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

 

Diğer zanlı ise Gaziantep'te yakalanarak işlemlerin tamamlanmasından sonra Erzurum'a gidecek.

 

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap