Bu haber 10 Eylül 2016 10:42:25 Tarihinde eklenmiştir.

DOKTORA HAKARET EDEN HASTAYA HAPİS İSTEMİYLE DAVA AÇILDI

Çocuğunu muayeneye getiren anne Kiraz Y.çocuk doktoru Tuğçe Damla T. ile tartışarak doktora“Sende doktor sıfatı mı var” diyerek hakaret bulundu.

 

 

İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Acil Polikliniği'nde meydana gelen olayda çocuğunun kusması sebebiyle panikleyen annenin sırasını beklemeden başka bir hasta muayene edilirken muayene odasına girmesi nedeniyle gerçekleşen olay şöyle gelişti.

 

Çocuğunun kusması nedeniyle panikleyen anne çocuğu ile birlikte sırasını beklemeden muayene odasına girdi.Muayene odasında hastasını muayene etmekte olan Doktor Tuğçe Damla T.ise henüz sırası gelmemiş olan hastaya sıralarının gelmediğini belirterek odadan çıkmalarını istedi.Ancak endişeli olan anne ile doktor arasında tartışma yaşandı.Ve anne doktora“Sende doktor sıfatı mı var” diyerek hakaret bulundu.

 

Bu olaydan sonra Tuğçe Damla T görevi başında kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.Soruşturma neticesinde anne Kiraz Y. hakkında görevi başındaki kamu görevlisine hakaret suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

 

Doktor Tuğçe Damla T. şikayet dilekçesinde, , "Muayene sırası 147'de iken 148 numaralı hastanın annesi içeri girdiği sırada hasta muayene ediyordum. Dışarıda beklemesini söyledim. Aniden içerideki hastanın yanında bağırıp 'Sende doktor sıfatı mı var, aynaya bak, böcek, maymun, geri zekalı' diye hakaret etmeye başladı" dedi.

 

Sanık Kiraz Y. ise savunmasında, "Çocuğum kötü durumda olduğunu söyleyip lütfen bakar mısınız dedim, kendisi bana "Anneye bak anneye sen de anne sıfatı var mı" dedi. Ben de kendisine "Siz bana böcek gibi bakıyorsunuz. Beni insan yerine koymadınız, siz aynaya bakın siz de doktor sıfatı var mı" diyerek çocuğum kucağımda ağlayarak dışarı çıktım"dedi.

 

Dava hastaneye kamera kayıtlarının olup olmadığı  ile ilgili olarak bilgi alınması ve şahit olarak gösterilen iki kişinin mahkemeye zorla getirilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap