Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 08 Eylül 2016 23:27:03 Tarihinde eklenmiştir.

HATALI DEĞERLENDİRME SONUCUNDA İHRAÇ EDİLEN MEMURA MÜJDE

Beştepe'de gerçekleşen Bakanlar Kurulu Toplantısından sonra Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, FETÖ'den atılanlar için önemli açıklamalrda bulundu.

 

 

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli,FETÖ'den atılan kişiler için düzeltme KHK'sının çıkarılacağını açıkladı.FETÖ, soruşturmasında 50 binden fazla memurun ihraç edildiğini belirten Canikli yanlış değerlendirme yapılma oranının ise ancak yüzde 1 olduğunu belirterek,yanlışlıkla atılan birinin belirlenmesi durumunda aynı yöntemle göreve iade edileceğini açıkladı.

 

HANGİ KRİTERLERE GÖRE GÖREVDEN ALMALAR GERÇEKLEŞİYOR.

 

Başbakan Yardımcısı Canikli basın toplantısında görevden almaların bazı kriterlere göre yapıldığını ve bu kriterlerin somut,net kriterler olduğunu belirtti.

Bu belirlenen kriterlerden bazıları ise şunlar;

 

  • FETÖ'ye bağlı olduğu bilinen dernek, vakıf vs. üyelikler, yönetici pozisyonunda görev almış olanlar
  • Bylock olarak bilinen şifreli haberleşme platformunu kullananlar
  • Bank Asya'daki hesabını, terör örgütü başının, bu kurumu finansal olarak destekelyin dediği tarihten sonra hesap açmış olan yada varolan hesabına para yatırmış olanlar
  • MİT ve Emniyet istihbarat örgütlerinden gelen kayıtlar

Belirlenen kriterlere uymayan kişiler hakkında herhangi bir görevine son verme yada açığa alma işlemleri yapılmamıştır.Canikli,yapılan çalışmalar hakkında CHP ve MHP'ye kendilerin talebi üzerine bilgi verildiğini belirtti.

Az da olsa düzeltmeler yapıldığını belirten Canikli, yanlış değerlendirmenin sonucunda FETÖ mensubu olmadığı halde atılan varsa, onu da aynı yöntemle iade edileceğini belirtti. En son kararnamede, kapatılan FETÖ yurtlarından 15 eğitim öğretim kurumunu tekrar açılıp iade edildiğini belirtti.Ayrıca FETÖ başının çağrısı üzerine altınlarını Bank Asya'ya yatıran ve görevden alınan biri itirazda bulundu hesabını kapattığını belirtti,yapılan inceleme sonucunda 2012 yılında altın hesabının TL'ye çevrildiğinin ve hesabın kapatıldığını belirledik.İlk kararnamede iade edilecek.

 

Hata oranlarının çok düşük olduğunu belirten Canikli, ben FETÖ mensubu değilim diyen kişilerin yüzde 1'i geçmediğini belirtti.

 

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap
Memur Gündem
Diyanet 9 Bin 500 Personel Alımı Başladı
Diyanet 9 Bin 500 Personel Alımı Başladı
Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 50 Puan İle 9 Bin 500 Personel Alımı Başladı. Alım yapılacak kadrolar ve tarihler ise şu şekilde..
9 Bin 753 Subay ve Astsubay Alımı İçin Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
9 Bin 753 Subay ve Astsubay Alımı İçin Başvuru Kılavuzu Yayımlandı
9 Bin 753 Subay ve Astsubay Alımı İçin Başvuru Kılavuzu Yayımlandı. 9 bin 753 subay ve astsubay alımı yapılacak. Milli Savunma bakanı tarafından açıklanan alımlar için başvuru Kılavuzu ÖSYM tarafından duyuruldu!
Kabin Memuru Görevi ve Kabin Memuru Maaşları
Kabin Memuru Görevi ve Kabin Memuru Maaşları
Kabin Memuru Görevi ve Kabin Memuru Maaşları konusunda bilgi alabilirsiniz Kabin memuru kimdir, görevi nedir kısaca açıklayacak olursak, uçaklarda yolcularla ilgilenen,onların uçakta rahat bir yolculuk geçirmelerini sağlayan uçak personeline kabin memuru denir. Erkek kabin memuruna Host;bayan Kabin memuruna Hostes denilmektedir.
Kalkınmada Birinci Dereceden Öncelikli Yörelerde 2 Yıla 1 Kademe Uygulaması
Kalkınmada Birinci Dereceden Öncelikli Yörelerde 2 Yıla 1 Kademe Uygulaması
İki yıla bir kademe uygulaması bilindiği üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 64. maddesinin son fıkrasındaki; "Ancak, 72 inci madde gereğince belirli bir süre görev yapmak üzere mecburi olarak sürekli görevle atanan devlet memurlarından kalkınmada birinci dereceden öncelikli yörelerde bulunanlara (Erzurum ve Artvin illeri dâhil) bu yörelerde fiilen çalışmak suretiyle başarılı geçen her iki yılın karşılığında aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilir. Yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. İki yıldan az süreler dikkate alınmaz ." hükümlerine göre yapılmaktadır.
Tarım Bakanlığı 3 Bin 500 Memur Alacak! Hangi Pozisyonlara Alım Yapılacak?
Tarım Bakanlığı 3 Bin 500 Memur Alacak! Hangi Pozisyonlara Alım Yapılacak?
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 3 bin 500 memur alımı yapacak. Peki hangi pozisyonlara alımlar yapılacak? Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba 2018 yılında 3 bin 500 kişilik memur alımı yapacaklarını duyurdu. Peki alım yapılacak pozisyonlar nelerdir?