Bu haber 08 Eylül 2016 23:27:03 Tarihinde eklenmiştir. 3460 Defa Okundu.

HATALI DEĞERLENDİRME SONUCUNDA İHRAÇ EDİLEN MEMURA MÜJDE

Beştepe'de gerçekleşen Bakanlar Kurulu Toplantısından sonra Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, FETÖ'den atılanlar için önemli açıklamalrda bulundu.

 

 

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli,FETÖ'den atılan kişiler için düzeltme KHK'sının çıkarılacağını açıkladı.FETÖ, soruşturmasında 50 binden fazla memurun ihraç edildiğini belirten Canikli yanlış değerlendirme yapılma oranının ise ancak yüzde 1 olduğunu belirterek,yanlışlıkla atılan birinin belirlenmesi durumunda aynı yöntemle göreve iade edileceğini açıkladı.

 

HANGİ KRİTERLERE GÖRE GÖREVDEN ALMALAR GERÇEKLEŞİYOR.

 

Başbakan Yardımcısı Canikli basın toplantısında görevden almaların bazı kriterlere göre yapıldığını ve bu kriterlerin somut,net kriterler olduğunu belirtti.

Bu belirlenen kriterlerden bazıları ise şunlar;

 

  • FETÖ'ye bağlı olduğu bilinen dernek, vakıf vs. üyelikler, yönetici pozisyonunda görev almış olanlar
  • Bylock olarak bilinen şifreli haberleşme platformunu kullananlar
  • Bank Asya'daki hesabını, terör örgütü başının, bu kurumu finansal olarak destekelyin dediği tarihten sonra hesap açmış olan yada varolan hesabına para yatırmış olanlar
  • MİT ve Emniyet istihbarat örgütlerinden gelen kayıtlar

Belirlenen kriterlere uymayan kişiler hakkında herhangi bir görevine son verme yada açığa alma işlemleri yapılmamıştır.Canikli,yapılan çalışmalar hakkında CHP ve MHP'ye kendilerin talebi üzerine bilgi verildiğini belirtti.

Az da olsa düzeltmeler yapıldığını belirten Canikli, yanlış değerlendirmenin sonucunda FETÖ mensubu olmadığı halde atılan varsa, onu da aynı yöntemle iade edileceğini belirtti. En son kararnamede, kapatılan FETÖ yurtlarından 15 eğitim öğretim kurumunu tekrar açılıp iade edildiğini belirtti.Ayrıca FETÖ başının çağrısı üzerine altınlarını Bank Asya'ya yatıran ve görevden alınan biri itirazda bulundu hesabını kapattığını belirtti,yapılan inceleme sonucunda 2012 yılında altın hesabının TL'ye çevrildiğinin ve hesabın kapatıldığını belirledik.İlk kararnamede iade edilecek.

 

Hata oranlarının çok düşük olduğunu belirten Canikli, ben FETÖ mensubu değilim diyen kişilerin yüzde 1'i geçmediğini belirtti.

 

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap