Bu haber 09 Eylül 2016 18:58:34 Tarihinde eklenmiştir.

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALKTI

Yaz saati artık yıl boyunca uygulanacak.

 

 

Yaz saati uygulamasının yıl boyu devam etmesini içeren karar Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.Karara göre artık memurlar kış saati uygulamasına geçmeyecek.Artık saatler kış için geri alınmayacak.

Güneş ışığından daha fazla yararlanmak için tüm yurtta saatlerin düzenlenmesi hakkındaki 2016/8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nda yer alan “30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bir saat geri alınması” ibaresi yürürlükten kaldırıldı.

 

 BİRÇOK ÜLKEDE SAAT DEĞİŞİKLİĞİ YOK

 

Birçok ülkede saat değişikliği yapılmıyor.Ülkemizde de artık saat değişikliği yapılmayacak.İlk etapta bazı sıkıntıların yaşanma ihtimali var ama zamanla yeni saat sistemine de alışılacak.

 

MEMUR MESAİ SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILACAK MI?

Kış saati uygulaması ile büyük kentlerde mesai saatlerinde değişikliğe gidiliyordu.Ancak kış saati uygulamasının kalması nedeniyle mesai saatlerinde bir değişikliğin olup olmayacağı henüz belli değil.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap