Maaş Mutemeti
Bu haber 07 Eylül 2016 15:57:00 Tarihinde eklenmiştir.

İL GENELİNDE İLK BEŞE GİREN OKULLAR PROJE OKULU OLACAK

İl genelinde ilk beşe giren okullar proje okulu olabilecek.

İL GENELİNDE İLK BEŞE GİREN OKULLAR PROJE OKULU OLACAK

 

 

Bakanlık kararıyla belirlenecek olan okullarda üniversitede eğitim veren akademisyenler öğretmen ve müdür olabilecek.

 

PROJE OKULLAR HER DÖRT YILDA BİR PROJE OKULU DENETLEME KOMİSYONU TARAFINDA DEĞERLENDİRİLECEK

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ulusal ve uluslararası proje yürüten okulları “proje okullar” olarak belirleyecek. “Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği” dahilinde okulun proje okul olması için bakan onayı gerekecek.

Okulun proje okul olarak belirlenebilmesi için düzenlenecek olan merkezi sınavlarda kendi türünde il genelinde ki başarı ortalamasında ilk beşe girmesi gerekir.

Proje okulunda yer alan okullarda sınıflar en fazla 30 kişilik olacak.Proje okullarda eğitim verecek öğretmenlerin en az adaylık süreleri de dahil olmak üzere 4 yıl öğretmenlik yapmış olmaları gerekecek.Öğretmenler ancak 4 yıllığına atanabilecek.Ve bu atamalar için İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nün teklifi ve bakanın onayı gerekecek.Öğretmen ve yöneticiler aynı ünvan ve aynı okulda 8 yıldan fazla görevlendirilmeyecekler.

En az doktora düzeyinde ki olan öğretim üyeleri proje okullara yönetici olarak atanabilecek.Beden eğitimi öğretmenleri spor liselerine müdür olabilecek. Yabancı dil öğretimi amacıyla çalışma izni olan yabancı uyruklulardan ek ders ücreti karşılığı görevlendirme yapılabilecek.

 

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap