Bu haber 08 Eylül 2016 11:42:53 Tarihinde eklenmiştir. 5356 Defa Okundu.

BAYRAMDAN SONRA MEMURLAR İŞE KRAVATLA GİDECEK.

Bayramdan sonra yaz dönemi sona ereceği için erkek memurlar yeniden kravat takmaya başlayacak.

 

 

 Yönetmelik; “Yaz döneminde memurun kılık, kıyafeti 15 Mayıs -15 Eylül tarihleri arasında uygulanır. Yaz kıyafetleriyle ilgili hususlar bakanlık merkez teşkilâtında ilgili Bakanlarca; illerde, yapılan hizmetin mahiyeti ve çalışılan yerin iklim ve coğrafik özellikleri göz önünde tutularak Valilerce tespit edilir.” hükmü yer alır. (Bu konu hakkında en son çıkarılan ve halen yürürlükte olan genelge ise , 2007/14 sayılı Başbakanlık Genelgesidir)

 

Bu yıl  15 Eylül Kurban Bayramı Tatiline denk gelmesi nedeniyle kravat takma zorunluluğu 19 Eylül tarihinde başlayacak.

 

MEMURLARIN KILIK-KIYAFET KURALLARINA UYMAMALARI DURUMUNDA

 

Devlet memurları kanun, tüzük ve yönetmeliklerin öngördüğü kılık ve kıyafet kurallarına uymak mecburiyetindedir. Kılık ve kıyafet hükümlerine aykırı davrananlar hakkında ise UYARMA cezası ve bu durumun tekerrürü halinde KINAMA cezası verileceği, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda düzenlenmiştir.Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap