Bu haber 06 Eylül 2016 23:04:10 Tarihinde eklenmiştir.

112 ACİL SERVİS AMBULANSI YAVAŞ GİTTİĞİ GEREKÇESİYLE DARP EDİLDİ

Samsun'un Bafra ilçesi'nde meydana gelen olayda 112 Acil Servis ambulans şoförü yavaş gittiği gerekçesiyle hasta yakınları tarafından darp edildi.

 

 

 Samsun'un Bafra ilçesi 8 Nolu 112 Acil servis İstasyonu’na gelen anonsla ALS hastasıolan vatandaşa yardıma giden ekip hastayı getirdikleri hastanede darp edildi. Hastayı aldıktan sonra Bafra Devlet Hastanesi’ne giden 112 ambulansı şoförünün, hastaneye geldiğinde hasta yakınları tarafından darp edildiği ve ambulansa zarar verildiği öne sürüldü.

 

Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, olayla ilgili“Ambulans şoförü arkadaşlarımız yavaş gittiğinde dayak yerken hızlı gittiğinde ise ceza yemekte. Kimse neden diye sorgulamıyor. Önceki gün akşam Bafra ilçesinde ambulans şoförü arkadaşımız aldığı vakayı hastaneye ulaştırmak isterken hem yolda hasta yakının aracı tarafından tacize uğramış hem de hastane önünde kendisi darp edilmiş. Aynı saatlerde Atakum ilçemizde de hasta yakını tarafından 112 sağlık ekibimiz yine darp edilmiştir” şeklinde açıklama yaptı.

 

 

En ufak bir olayda vatandaşın hemen sağlık personeline şiddet uyguladığını belirten Başkan Çakmak, “Sağlık alanında Personel Dağılım Cetveli 1980’li yıllarda düzenlenmiş ve o şekilde devam ediyor. Bazı zamanlar güncellense dahi günün şartları çok fazla dikkate alınmıyor. Samsun’da 37 istasyon var fakat bu istasyonların bazı bölgelerde yetmediği hatta çalışan personel sayısının dahi yetersiz geldiği bariz ortadadır. Fakat en ufak bir olayda vatandaş hemen sağlık personeline şiddet uyguluyor. Yetkililer ise maalesef bu olayları görmezden geliyor” diye belirtti.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap