Maaş Mutemeti
Bu haber 05 Eylül 2016 06:04:34 Tarihinde eklenmiştir.

SAĞLIK BAKANI ŞİDDETE KARŞI AÇIKLAMADA BULUNDU

Sağlık bakanı Recep Akdağ Mersin'de yaptığı açıklamalarda sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan herkes karşısında birinci derecede bu ülkenin Sağlık Bakanını bulacaktır" dedi.

SAĞLIK BAKANI ŞİDDETE KARŞI AÇIKLAMADA BULUNDU

 

 

Sağlık çalışanlarının programı sahiplenmesi ile dünyaya örnek olan bir proje gerçekleştirildiğini belirten Sağlık Bakanı Akdağ, , "Onlar bu programı bu kadar özenle sahiplenmeseydi biz tüm dünyaya örnek olan bu projeyi gerçekleştiremezdik. Tüm Türkiye'de kamuda, üniversitede ve özel sektörde çalışan tüm sağlık personelimize teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete asla müsamaha göstermeyeceğim. Bir sağlık çalışanına söylenen kötü sözü kendime söylenmiş, fiziksel şiddeti kendime gösterilmiş olarak kabul ediyorum. Türkiye genelinde tüm vatandaşlara, Suriyeli misafirlerimize ve ihtiyaç olduğunda dünyanın dört bir yanındaki insanların hizmetine koşan sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan herkes karşısında birinci derecede bu ülkenin Sağlık Bakanını bulacaktır" dedi.

 

İHTİYAÇ OLMADIKÇA YAPILAN SEZARYEN ANNE VE BEBEĞE ZARAR VERİYOR

 

İhtiyaç olmadıkça yapılan sezaryenin anne ve bebeğe zarar verdiğini ifade ederek, "Tüm hamileleri, eşlerini ve ailelerini uyarıyorum. Sezaryen, sadece ihtiyaç halinde anne ve bebeğin sağlık durumu tehlikeye girdiğinde başvurulması gereken bir yöntemdir. Tüm hekim arkadaşlarımı ve gerek olmadığı halde sezaryen ameliyatı yapan kuruluşları da uyarıyorum, ben Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı olarak, hamile vatandaşlarımızı korumaya kararlı olduğumu özellikle ifade etmek istiyorum" dedi

 

İncelemelerde bulunmak ve toplantılara katılmak üzere Mersin'e giden Sağlık Bakanı Akdağ,burada İl Sağlık Değerlendirme Kurulu toplantısına başkanlık yaptı.Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Akdağ, Mersin'de sağlık hizmetlerinin oldukça iyi yürütüldüğünü görmekten mutlu olduğunu belirterek, hekimliği hizmetlerinin Türkiye ortalamasının üzerinde bir hizmet anlayışı ile yürütülmesinin, bunun yanı sıra anne ve bebek ölümleri sayısının da Türkiye ortalamasının altında olmasının memnuniyet verici olduğunu belirtti.Sezaryen oranları ile ilgili olarak ta sezaryen oranlarının Türkiye ortalamasının üstünde olmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.

 

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap