Maaş Mutemeti
Bu haber 30 Ağustos 2016 23:32:49 Tarihinde eklenmiştir.

SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMLARI NE ZAMAN OLACAK?

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sözleşmeli personel alımı ve aile hekimlerinin zorunlu nöbetleri ile ilgili merak edilen konulara açıklık getirdi.

SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMLARI NE ZAMAN OLACAK?

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI

Sözleşmeli sağlık personeli alımı ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ," "Eylül ayına yetiştiremeyebiliriz ama bu sene sonuna kadar 20 bine yakın sağlık personelini inşallah göreve başlatacağız."dedi.

 

Önümüzde ki hafta askeri hastanelerin devrinin tamamlanacağını belirten Sağlık Bakanı Akdağ, "Devirle ilgili hukuk tamamlandı. O hukuk bize bir ay içerisinde devrin tamamlanmasını söylüyor. Önümüzdeki hafta cuma günü inşallah devri tamamlamış olacağız. Hastaneleri, personelleri ile beraber devralmış olacağız." şeklinde konuştu.

 

AİLE HEKİMLERİNİN HAFTA SONLARI 8 SAAT NÖBET TUTMASIYLA İLGİLİ OLAN MEVZUATTA DEĞİŞİKLİK

 

Aile hekimlerinin hafta sonları  8 saat nöbet tutmaları ile ilgili mevzutta değişiklik yapıldığını belirten Sağlık Bakanı Akdağ, , "Aile hekimlerinin hafta sonları ayda 8 saat zorunlu nöbet tutmasıyla ilgili mevzuatımız vardı. Bununla ilgili mevzuatı değiştirdik, kanuna yazdık. Şu anda en son yaptığımız torba kanunla birlikte Cumhurbaşkanımızda. Cumhurbaşkanımız da onaylarsa, aile hekimleri zorunlu olarak ayda 8 saat nöbet tutmak durumunda kalmayacak." dedi.

 

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap