Maaş Mutemeti
Bu haber 01 Eylül 2016 14:27:26 Tarihinde eklenmiştir.

112 ACİL SAĞLIK İSTASYONUNA KAZADA YARALANAN SAĞLIK PERSONELİNİN ADI VERİLDİ

2004 yılında ambulansla bir vakaya giderken trafik kazası sonucu ağır yaralanan acil tıp teknikeri Arzu Koç'un adı Akçaabat ilçesinde yeni kurulan 112 Acil Sağlık İstasyonuna verildi

112  ACİL SAĞLIK İSTASYONUNA KAZADA YARALANAN SAĞLIK PERSONELİNİN ADI VERİLDİ

 

 

Yapılan törenle Akçaabat ilçesinde yeni faaliyete başlayan 112 Acil Sağlık istasyonuna "Arzu Koç 112 Acil Sağlık İstasyonu" adı verildi.

 

Trabzon İl Sağlık Müdürü Kemal Süleyman, düzenlenen törende yaptığı konuşmada 112 çalışanlarının zor ve zahmetli bir iş yaptıklarını belirterek,  "Bugüne kadar ülke genelinde 30 civarında kazada hayatını kaybeden şehidimiz ve çok sayıda sakat kalan arkadaşımız var. Dolayısıyla zor ve zahmetli bir iş yapılıyor. Buradaki 112 istasyonumuza da Trabzonda'da meydana gelen bir ambulans kazasında ağır yaralanan ve uzun süre tedavi gören arkadaşımız Arzu Koç'un adını verdik. Kendisine tekrar geçmiş olsun diliyorum."şeklinde konuştu.


Trabzon İl Ambulans Servisi Başhekimi Eray Uslu da Akçaabat'taki 112 istasyonuna, kazada yaralanan çalışanlarının adının verilmesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek, "Trabzon'da 2004 yılında meydana gelen kazada 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve ambulans personelimizden Arzu Koç ağır şekilde yaralanmıştı. Uzun süren bir tedavi ve rehabilitasyon sonrasında büyük oranda sağlığına kavuştu. Bu istasyonumuza da Arzu Koç ismini önerdik ve Bakanlığımız kabul etti. İsmin verilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim."dedi.

 

Törene katılan Arzu Koç ise  112 istasyonuna isminin verilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tüm sağlık camiasına kazasız günler diledi.


 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap