Maaş Mutemeti
Bu haber 19 Ağustos 2016 05:09:53 Tarihinde eklenmiştir.

2010 KPSS'DE KAÇ KİŞİ KOPYA ÇEKTİ

Titizlikle yapılan incelemede yaklaşık olarak 13 bin kişinin sınavlarda cevapları önceden temin ettikleri belirlendi.

2010  KPSS'DE KAÇ KİŞİ KOPYA ÇEKTİ

 

 

Savcılık tarafından kopya çekenlerin bulunabilmesi için matematikçi ve ölçme değerlendirme uzmanı 7 kişilik akademisyenden oluşan bilirkişi ekibi kurdu.Oluşturulan ekip 2010 yılında sınava girenleri inceleme altına aldı.İlk olarak 90 ve üzeri not almış olan 81 kişi tespit edildi.Tespit edilen 81 kişinin de cevap kağıtları ile soru kitapçıkları incelemeye alındı.Yapılan incelemelerin ardından yaklaşık olarak 13 kişinin soruları önceden aldığı belirlendi.

 

ALDIKLARI MAAŞLARI FAİZİYLE GERİ ÖDEYECEKLER

 

Savcılık tarafından soruları çaldıkları tespit edilen 13 bin memur ihraç edilecek.TBMM VE MİT dahil olmak üzere bütün kurumlarda görev yapan bu memurlar 6 yıl boyunca aldıkları maaşları faiziyle birlikte devlete geri verecekler.Yapılan ortalama bir hesapla her bir memurun ortalama olarak devlete 300 bin lira civarı bir ücreti ödemesi gerekmektedir.

 

ŞÜPHELİ SAYISI ARTABİLİR

 

KPSS 2010 sınavında kopya çekerek TBMM ve MİT' te memur olarak çalışanların ve 80 kaymakamında oluğu belirtildi. Savcılık kaynakları, "Şüpheli sayısı daha da artabilir" diyerek, haksız yere memur olanların sayısında artış olabileceği belirtildi.Ayrıca ihraç edilecek olan 13 bin kişinin tekrar kamu görevine gelemeyeceği belirtildi.

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap