Maaş Mutemeti
Bu haber 20 Ağustos 2016 05:44:16 Tarihinde eklenmiştir.

UZAKLAŞTIRMALAR SAĞLIK HİZMETİNDE AKSAMAYA NEDEN OLMAYACAK

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, toplamda 6 bin 849 personelin uzaklaştırıldığını ancak bu uzaklaştırmaların sağlık hizmetinde herhangi bir aksamaya neden olmayacağını kaydetti.

UZAKLAŞTIRMALAR SAĞLIK HİZMETİNDE AKSAMAYA NEDEN OLMAYACAK

 

 

Rapor Haksızlıklarına Maruz Kalanlar Müracaat Etmeli

 

Askeri Hastanelerin 1 ay içinde devredileceğini belirten Bakan Akdağ,raporlarında haksızlık yapılmış olan vatandaşların müracaat etmeleri durumunda haklarının iade edileceğini belirtti.

 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ konuyla ilgili şunları söyledi:"Hastanelerde askeri personel kalmıyor tamamen siliniyor. Emeklilik haklarını tamamen alacaklar. Hiçbir kayıp olmayacak hatta üzerine bir kazanç da var. Maaşları ek ödeme üzerine çıkarsa onu da vereceğiz. Yalnızca askeri personel olmak yerine Sağlık Bakanlığı personeli olacak. Geçmişte yapılan rapor haksızlıkları için 6 ay içerisinde kendilerine bu anlamda haksızlık yapıldığını düşünenler Milli Savunma Bakanlığı'na başvuracak ve haklarını geri alabilecekler. Kışlaların içinde, askeri gemilerde bu hizmetler verilmeye devam edecek. Askeri doktorlar tarafından. 2000'e yakın doktordan 1500 civarı Sağlık Bakanlığı'nda kalacak, 500 civarında hekim de askeri hizmete devam edecek."

 

Sızma Çabaları Diğer Sektörler Kadar Sağlıkta Yok

Açığa alınan personel sayısının diper sektörler kadar yüksek olmadığını belirten Bakan Akdağ: ,"Toplamda 6 bin 849 personel görevden uzaklaştırıldı. Titizlikle çalışıyoruz. Bir taraftan daha önceki kararnamelerde terör örgütüyle ilişkisi olan sendikalar var, bir tarafından maddi destekte bulunduklarına dair nesnel tanıklar var. Bir takım verileri kullanarak öbür taraftan da valiliklerimizin çalışmalarını inceliyoruz ve memuriyetten uzaklaştırmaları belirliyoruz. Açığa alınanların tamamı memuriyetten çıkarılmayacak. FETÖ ile bağlantıları belirlenenlerin memuriyetten uzaklaştırmaları söz konusu olacak. Haklarında karar verilmeyenler için incelemeler devam edecek. Temiz olanlara memuriyetleri iade edilecek. Hizmet aksaması olmayacak. Açığa alınanların sayısı diper sektörler kadar yüksek değil. Sızma çabaları diğer sektörler kadar sağlıkta yok" dedi.

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap