Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 16 Ağustos 2016 23:11:38 Tarihinde eklenmiştir.

HEKİM AÇIĞI NASI KAPANACAK?

Sağlık Bakanlığı, Tıp Fakültesini bitirdikten sonra mecburi hizmet yükümlülüğünü yerine getirmediği belirlenen 4 bin hekimden açığı kapatmak için yararlanacak.

 

Sağlık Bakanlığı,zaten  mevcut olan  hekim açığının yanında, kapatılan ve devlete devredilen FETÖ’ye bağlı hastaneler ile sivilleştirilen askeri hastanelerdeki ihtiyaçlarıda eklenince formül arayışına girdi.

 

Bakanlık, tıp fakültesinden mezun olduktan sonra mecburi hizmet yükümlülüğünü yerine getirmemiş olan 4 bin hekim olduğunu belirledi. Bu hekimlerden bazılarının “kaçak” olarak özel hastanelerde çalıştığını saptayan bakanlık, özel hastaneleri, “Bu doktorları çalıştırdığınız tespit edilirse ceza alırsınız” şeklinde uyardı.

 

TIP FAKÜLTESİNDEN MEZUN OLAN HER HEKİMİN MECBURİ HİZMET YÜKÜMLÜLÜĞÜ VAR.

 

Tıp fakültesinden mezun olan her hekimin mecburi hizmet yükümlülüğünün bulunduğunu vurgulayan bakanlık yetkilileri, Tıp fakültesinden mezun olan her hekimin mecburi hizmet yükümlülüğünün bulunduğunu vurgulayan bakanlık yetkilileri, “Kişi mesleğini yapmak istiyorsa mezun olduktan sonra belirlenen bir süre kamu hastanelerinde çalışarak bu yükümlülüğü yerine getirmek zorundadır. ‘Ben hekimlik mesleği yapmayacağım’ diyenle bir sorunumuz yok. Ama yükümlülüğünü yerine getirmeden gidip de özel hastanelerde çalışırsa olmaz”

 

Sağlık Bakanlığı,bu kişilerin geçişi ile açığı kapatmayı hedefliyor.Bu çalışmalar sonucunda  il olarak 1 500 hekim almayı hedefliyor.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap