Maaş Mutemeti
Bu haber 12 Ağustos 2016 11:04:58 Tarihinde eklenmiştir.

BÜTÜN ÖĞRETMENLER SÖZLEŞMELİ OLARAK ATANACAK

Milli Eğitim Bakanı (MEB) İsmet Yılmaz,öğretmen atamaları ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

BÜTÜN ÖĞRETMENLER SÖZLEŞMELİ OLARAK ATANACAK

 

 

Milli Eğitim Bakanı (MEB) İsmet Yılmaz,şubat ayına kadar ikinci bir atama yapılacağını söyledi.Bakan Yılmaz yaptığı açıklamada  " Bütün öğretmenler sözleşmeli olarak atanacak" dedi.

 

4 YIL BAŞARILI OLAN ÖĞRETMENLER KADROYA GEÇECEK.

 

Her yıl öğretmenlerin sözleşmeleri yenilecek.4 yıl sonunda başarılı olan öğretmenler kadroya alınacak. 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması 10 Ekim'de yapılacak. FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan 33 bin öğretmenin ihracı sebebiyle oluşan ihtiyaca göre şubat ayından önce bir atama daha yapılabilecek.  

 

Ayrıca FETÖ okullarında görev yapan 27 bin 424 personelin de çalışma izinleri iptal edildi.

 

EŞ DURUMUNDAN TAYİNDE DEĞİŞİKLİK

 

Öğretmenlerin 6 yıllık zorunlu hizmetleri döneminde eş durumu tayin talebinde artık bulunamayacak. Öğretmen tayin edildiği yerde sabit kalacak, kamu görevlisi eşinin tayini görev yaptığı il ve ilçeye yapılacak.

 

 

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap