Bu haber 14 Ağustos 2016 23:11:08 Tarihinde eklenmiştir.

KAMU PERSONEL SİSTEMİ YENİDEN ELE ALINACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz da yaşanan olaylar Türkiye'nin kamu hayatına yönelik bir değişiklik yapması gerektiğini gösterdiğini belirtti.

 

Bir televizyon programına konuk olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

 

KAMU PERSONELİ SİSTEMİ YENİDEN ELE ALINMALI

 

Kamu personel sistemi yeniden ele alınıp,değerlendirilmeli.Üst makamların mı değerlendirmesi yapılmalı yoksa hizmet alanlarının mı değerlendirilmesi yapılmalı..Bunlar 51 yıllık önemli olan problemler.

Yeni bir kamu personel sistemine ihtiyaç var. Milli güvenlik dahil olmak üzere yeni bir sistem oluşturmalıyız. Eğer OHAL olmasaydı Türkiye'nin güvenliğini tehlikeye düşüren bu devlet memurları için bir şey yapamazdık. Soruşturma açılırdı ama sonra geri dönebilirlerdi.

 

ÇALIŞAN VE ÇALIŞMAYAN MEMURU AYIKLAMAMIZ LAZIM

 

Devletin içerisine çöreklenmiş devletin vergisi ile geçinmekte olan devlete tuzak kuran bir sistem var. Bu önemli konuda eksiklikler ne, nasıl tamamlamalıyız bunlar değerlendiriliyor.
Devlete girip sonra istediğim şeyi yaparım gibi bir anlayış yok. Çalışan ve çalışmayan memuru ayıklamamız lazım.

Büyük bölümü TSK bünyesinden olmak üzere şimdiye kadar 76 bin kişi açığa alındı.5 bin civarında da kamuda çıkarmalar var.

 

NE KADAR DEVLET MEMURU ALINACAK?

 

51 bin veya 52 bin civarında devlet memuru alabileceğimiz öngörmüştük. Bu yıl eğitim ve öğretime başlayacak yeni öğretmenlerimizin dışında 15 bin sözleşmeli öğretmen alımı da yapılacak.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap