Bu haber 12 Ağustos 2016 07:06:07 Tarihinde eklenmiştir. 1079 Defa Okundu.

MEMUR ALIMLARINDA YENİ DÖNEM

657 Devlet Memurlarının 50 yıllık kanununda köklü değişiklikler geliyor.

 

 

Hükümet, muhalefetle anlaşır ise memurluk sisteminde köklü değişikler yapacak.Yeni yapılacak olan düzenleme ile memurların ömür boyu iş garantisi ortadan kalkacak.

 

Konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta oda ve borsa başkanlarıyla toplantısında şöyle konuştu: “Kalkıp 'Devletin malı deniz yemeyen domuz, girdin mi içeri ölene kadar kal orada'... Böyle bir şey olmaz. Şimdi devleti bunlardan arındırma zamanıdır, tüm sektörleri arındırma zamanıdır. Bu yasal düzenleme Anayasa değişikliği gerektiriyor ve ben bu konuda muhalefet liderleriyle yaptığım görüşmede kendilerine söyledim.”dedi.

 

REKABETİN VE PERFORMANSIN ÖNE ÇIKTIĞI BİR SİSTEM OLACAK

 

Memur maaşları performansa göre değerlendirilecek Performansın ve rekabetin öne çıktığı bir sistem olacak. Terör örgütlerine destek veren memurlar, kolaylıkla disiplin cezasıyla işten atılacak.Eş durumu nedeniyle memurların büyük kentlerde birikmesinin önüne geçilecek.

 

2009-2011 arasında Çalışma Bakanlığı yapan Ömer Dinçer'in Başbakan Müsteşarlığı döneminde kamu personel reformu ile ilgili çalışma yapılmıştı.15 Temmuz darbe girişiminin ardından bunun yeniden gündeme getirilebileceğini ifade eden Dinçer“Öyle bir adım atılırsa ülke için çok yararlı olacağını düşünüyorum. Önemli adım olacağı kanaatindeyim. Mevcut kanun, aynı zamanda özel sektörün çalışma hayatının kalitesini bozuyor. Böyle bir düzenlemenin iktidar ve muhalefetiyle konsensüs içinde yapılmasının toplumda önemli etki yaratacağı kanaatindeyim” dedi

 

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap