Bu haber 08 Ağustos 2016 15:54:23 Tarihinde eklenmiştir.

Şanlıurfa Demokrasi ve Şehitler Mitinginde Binler Bir Araya Geldi

Demokrasi ve Şehitler mitingi için Şanlıurfa’ya gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ilk olarak Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti.

 

Bakan Akdağ, Valilikte yaptığı konuşmasında, “Bir nebiler şehrinde olmaktan dolayı çok mutluyum. Bugün bütün Türkiye ayakta. Bugün bütün Türkiye, tıpkı 15 Temmuz gecesi olduğu gibi ayakta. Bugün bütün Türkiye 23 gün olduğu gibi ayakta. Aslında bu bir milletin şahlanışı, bir milletin ayağa kalkışı, bir milletin dostuna da düşmanına da bir millet nasıl olur, bir tasalı günde ya da tasalı günlerde milletin nasıl kenetlendiği, millet nasıl arasındaki bütün ihtilafları unutur, kendi hedefine kilitlenir, bunu gösterdiğimiz dönemlerdeyiz. İnşallah bu gün Şanlıurfa’da dosta, düşmana Türk milleti neymiş göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Şanlıurfa'da Demokrasi ve Şehitler mitingine binlerce kişi katıldı

 

Şanlıurfa’da 10 binlerce vatandaş Demokrasi ve Şehitler mitingi için Rabia Meydanına akın etti.

 

Demokrasi mitingi için Şanlıurfa’ya gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, meydanı dolduran binlerce vatandaşa seslendi.

 

Bakan Akdağ konuşmasında darbeye değinerek halkın destan yazdığını belirtti. Konuşmasının sonunda özel kuvvetlerde darbeci generali öldürdükten sonra şehit olan Astsubay Ömer Halis Demir’i hatırlatan Akdağ, göğsünde 30 tane şeref madalyasıyla şehit olduğunu dile getirdi. Ömer Halis Demir’in şehit olacağını bildiği halde darbeci generali öldürmekten çekinmediğini söyleyen Akdağ, geride çocuğu, karısı ve kınalı kuzusu olduğunu ve onlarla vedalaşmaya zamanının olmadığını bildiğini söyledi. Bakan Recep Akdağ’ın konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da katıldığı miting canlı olarak izlendi.

 

Rabia Meydanındaki mitinge çok sayıda siyasi parti temsilcisi, STK temsilcisi, milletvekilleri, belediye başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.







Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap