Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 07 Ağustos 2016 07:07:07 Tarihinde eklenmiştir.

MEHİL MÜDDETİ NEDİR?

Ataması yapılmış veya yer değiştirme nedeniyle atama işleminin tebliğ edildiği tarihten itibaren devlet memurunun belirlenen süre içinde işe başlama durumudur.

 

 

Ataması yapılmış olan  Devlet memurlarının, görev yerlerine hareket etmesine ve işe başlamasına ilişkin süreler, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda düzenlenmiştir. Bu süreler, “mehil müddeti” olarak da adlandırılmaktadır.

Memurun göreve başlamasıyla ilgili belirlenen süreler duruma göre değişkenlik gösterebilir.

 

Mehil Müddetinin Başlangıcı Ne Zaman?

-Kanuni izinlerini kullanırken veya geçici bir görev yürütürken başka bir göreve atanan memurlar için, iznin veya geçici görevin bitimi tarihinde başlar.

-Hesaplarını yerlerine gelenlere devir zorunda bulunan sayman ve sayman mutemetleri için, devrin sona ermesi tarihinden sonra başlar.

-Eski görevlerine devamları kurumlarınca yazılı olarak bildirilen memurlar için, yerlerine atanan memurların geldiği yada yeni görev yerlerine hareketlerinin kurumları tarafından tebliğ edildiği tarihten itibaren başlar

-Memurun izinli veya raporlu olması tebligata engel olmamakla beraber, mehil müddeti izin ve raporun bitimi tarihinden sonra başlar.

 

Mehil Müddeti Süresi Ne Kadardır?

-Başka yerdeki bir göreve atananlar, atama emrinin kendilerine tebliğ gününü izleyen 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini izleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar.

-Aynı yerdeki bir göreve atananlar, atama emrinin kendilerine tebliğ gününü izleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar.

 

Askerlik Bitimi Göreve Başlamada Süre

Silahaltına alınan memurların terhis oldukları yerin görev yerleriyle aynı yerde olması durumunda terhislerini izleyen gün, başka yerde olması durumunda  ise terhislerinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini izleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap