Bu haber 01 Ağustos 2016 16:34:30 Tarihinde eklenmiştir. 895 Defa Okundu.

DOLANDIRICILARIN YENİ TAKTİĞİ 'DARBE' SÖZCÜĞÜNÜ KULLANMAK

Daha önceden dolandırıcılar vatandaşları polis yada MİT adını kullanarak dolandırırken artık "darbe" sözcüğünü kullanarak dolandırıyorlar.

 

 

Dolandırıcılar  darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturmayı fırsata çevirme çalışıyor.Darbe girişimi öncesi MİT yada polisin adını kullanarak vatandaşı dolandırırken artık telefon veya sosyal medya üzerinden temasa geçtikleri vatandaşı  "Adınız darbe soruşturmasında geçiyor" diye kandırıyorlar.

 

Yapılan konuşmaların gizli tutulması konusunda görüştükleri kişileri uyaran dolandırıcılar,isimlerinin listesinden çıkarılması karşılığında verecekleri hesap numarasına belli miktarda para yatırmalarını ya da gönderecekleri kişilere ziynet eşyalarını teslim etmelerini istiyor.

 

Emniyet  yetkilileri, 155 Polis İmdat hattına bu şekilde birçok şikayet geldiğini belirterek.Bu yönde kendilerine telefon ve sosyal medya aracılığıyla ulaşanları,155 Polis İmdat hattına şikayet eden vatandaşlar, polise destek veriyor.

 

Vatandaşların kendilerine sosyal medya veya telefon aracılığı ile ulaşan kişilerin sözlerine itibar etmemelerini gerektiğini belirten yetkililer,vatandaşların konuyu güvenlik kuvvetleri ile paylaşmasını istedi.

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap