Bu haber 25 Temmuz 2016 20:11:23 Tarihinde eklenmiştir. 13711 Defa Okundu.

SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞLI 5 BİNİN ÜZERİNDE PERSONEL AÇIĞA ALINDI

Sağlık Bakanı Akdağ, yaptığı açıklamada "5 gündür bizzat benim de içinde olduğum komisyonlarla yoğun çalışıyoruz. Sağlık Bakanlığında 5 binin üzerinde personel açığa alındı." dedi.

SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞLI 5 BİNİN ÜZERİNDE PERSONEL AÇIĞA ALINDI

 

 

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olan kamu personeline yönelik çalışma kapsamında Sağlık Bakanlığında yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Sağlık Bakanı Akdağ şu bilgileri verdi:

 

"5 gündür bizzat benim de içinde olduğum, komisyonlarla çok yoğun çalışıyoruz. OHAL kararnamesi yayımlandıktan sonra bunu biraz daha yoğunlaştırdık. 5 binin biraz üstünde Sağlık Bakanlığı personelini biz de OHAL kararnamesi çerçevesinde değerlendirmiş ve gereğini yapmış olacağız. 

 

Bunların içerisinde doktorlar, hemşireler, personel, yöneticilerden de var. Sağlık Bakanlığının aşağı yukarı 500 bine yakın çalışanı var. Bu personel içerisinde, şu anda tespit edebildiğimiz böyle bir sayı var. Birtakım kıstaslar kullandık. OHAL kararnamesinde bir liste yayımlandı. Belli sendikalar, dernekler vakıflar...

FETÖ terör örgütüne mensup olduğu belirlenmiş olan  Örneğin, bu sendikalardan birine üye olanlar bizim bu listemizde var. Zamanında Bank Asya'ya orayı desteklemek için hesap açtıranlar, önemli ölçüde para yatıranlar var. Bütün bunları çok objektif bir şekilde çalıştık. Bir taraftan da kendi yerel istihbaratımızı, polis istihbaratımızı, elimizde ne kadar delil olabilecekse, kısa süre içerisinde bunların hepsini bir araya getirdik. 5 binin üzerinde sayı ortaya çıktı.

 

Bunu değerlendireceğiz, komisyonlar kuruyoruz. Doğrudan münasebeti bulunanlar, bu örgütle ilişkisi bulananlar, örgüte yardım edenler, örgüte ait vakıf ya da derneğe üye olanlar, bunlar devlet memuriyetinden de çıkarılacak."

 

MEMURLARIN YILLIK İZİN YASAKLARI NE ZAMAN KALKACAK ?

 

 

Yorum Yap
KÖŞE YAZARLARI
TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:31
Güneş
06:56
Öğle
12:41
İkindi
15:41
Akşam
18:13
Yatsı
19:31
ANKET
TÜMÜ

2019 Sağlık Personel Atama Sayısı Ne Olmalıdır?