Bu haber 25 Temmuz 2016 08:57:00 Tarihinde eklenmiştir.

HANGİ İZİNLER İPTAL EDİLDİ

Başbakanlık genelgesi ile tüm yıllık izinler iptal edildi.Ancak evlilik, mazeret izinleri iptal edilmedi.

Bazı kurumlarda amirler evlilik izinlerini, mazeret izinlerini de iptal ettiği ve bunun doğru olup olmadığı  sıkça olarak sorulmakta.İşte cevabı:

18 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan izinlerin iptaline dair genelge ile sadece izin türlerinden birisi olan yıllık izinler iptal edilmiştir. Yıllık izinlerin dışında kalan mazeret, refakat gibi izinler iptal edilmemiştir.

657 sayılı Kanunun 104. Maddesinde, "B) Memura, eşinin doğum yapması halinde, isteği üzerine on gün babalık izni; kendisinin veya çocuğunun evlenmesi ya da eşinin, çocuğunun, kendisinin veya eşinin ana, baba ve kardeşinin ölümü hallerinde isteği üzerine yedi gün izin verilir." hükmü yer alır.

Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ve genelgelerde, mazeret izinlerinin verilmeyeceğine dair bir hüküm bulunmadığı için, evlilik izninin kullandırılması zorunludur.

 

 

 

 

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap