Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 25 Temmuz 2016 07:58:59 Tarihinde eklenmiştir.

MEMURLARIN YILLIK İZİN YASAKLARI NE ZAMAN KALKACAK ?

Kamu çalışanı memurların yıllık izin kullanma yasağı ne zaman sona erecek ?

 

Bilindiği üzere kamu çalışanı memurların yıllık izinleri 2. bir emre kadar kullanılması yasaklanmıştır.Tarafımıza en çok sorulan sorulardan bir tanesi ise yıllık izinler kullanıma ne zaman açılacağıdır.

 

 

3 ay süre ile OHAL ilan edildikten sonra arkasından FÖTÖ ile ilişkisi olan memurların nasıl açığa alınacağı nasıl görevlerine son verileceği Ohal kapsamında kanun hükmünde kararname KHK hazırlanıp yürülüğe konulmıştur.,Tüm bakanlıklar KHK'ye göre Fetö ile ilişkin olan memurların belirlenmesi,tüm kurumlarda komisyon kurulması ve görevden alma kararları verilmesi ve bunlar gibi işlemlerin bitirilip tamamlanmasından sonra Yıllık İzinlerin açılması yoluna gidilebilir.

 

KHK hükümleri yerine getirip kurumlarda terör örgütü mensuplarını temizlemesi için her bakanlık her kurum farklı zaman sürecine ihtiyacı olacaktır.Ayrıca bu hükümler yerine getirildikten sonra personel memur yetersizliği oluşacaktır.Kalifiye memur yetersizliği oluşacaktır.Neticede kalifiye memurun yine yıllık izin kullanması zorlaşacaktır.

 

Bazı kurumlarda çıkarılan memurun yerine  kalifiye memur yetiştirme kolay olabildiği gibi bazı bakanlıklarda ise kalifiye memur hemen yetiştirimek zor olabilir.

 

Örneğin Sağlık bakanlığı sunduğu hizmet sağlık sektöründe kalifiye sağlık personeli olmazsa olmazlardandır.Sağlık bakanlığı bazı personeli görevden uzaklaştırıken yerine doldurabilecek personel planı sağlık hizmetlerini aksamaması kalifiye sağlık personeli yetersizliğin önüne geçilmesi gibi diğer unsurlarıda düşünmesi gerekecektir.Dolayısıyla KHK hükümlerini sağlık bakanlığı diğer bakanlıklara nazaran daha geç bitireceğiniz düşünüyoruz.

 

Temennimiz Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep AKDAĞ'ın Sağlık bakanlığın terör örgütü mensubundan tamemen temizleği ve Yıllık izinlerin kullanıma açıldığı müjdesini Kurban Bayramına vermesidir.

 

LİSANS TAMAMLAMA VE GÜNCEL BİLGİLER İÇİN FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN TIKLAYIN

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • salarhalı
    salarhalı , 26 Temmuz 2016 22:55:40
    twitter #memurizinleriaçılsın
Personel Özlük Haklar
Geriye Yönelik Çocuk Yardımı ve Aile Yardım Ödeneği Alınır mı?
Geriye Yönelik Çocuk Yardımı ve Aile Yardım Ödeneği Alınır mı?
Bilindiği üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 202 nci maddesinde aile yardımı ödeneğinin, memurun her neşekilde olursa olsun menfaat karşılığı çalışmayan veya herhangi bir sosyal güvenlik kuruluşundan aylık almayan eşi ile ikiden fazla olmamak üzere çocuklarından her biri için ödeneği; 204 üncü maddesinde, memurun, eş için ödenen aile yardımı ödeneğine evlendiği, çocuk için ödenen yardıma da çocuğunun doğduğu tarihi takip eden aybaşından itibaren hak kazanacağı hüküm altına alınmış ve çocuk için aile yardımı ödeneği verilmeyecek haller de anılan kanunun 206 ncı maddesinde sayılmıştır. Geriye Yönelik Çocuk Yardımı ve Aile Yardım Ödeneği Alınır mı?
Ücretsiz izinde derece kademe ilerlemesi
Ücretsiz izinde derece kademe ilerlemesi
6663 sayılı Kanununa göre 10 Şubat 2016 tarihinde yapılan eklemeyle bu tarihten sonra ücretsiz doğum iznine ayrılanlar çalışma süresi, derece ve kademe ilerlemesinden faydalanabilecek. Bilindiği gibi memur aylıksız izin aldığında derece ve kademe ilerlemesi duraklatılmakta ve alınan ücretsiz izinler borçlanma yapılmaz ise görev süresinden sayılmıyordu. Artık bu uygulamaya son verilerek doğum sonrası aylıksız izinde olanlara borçlanmaya gerek kalmaksızın görev süresinden sayılma hakkı getirildi:
EMEKLİ İKRAMİYESİNE ESAS ALINAN HİZMET SÜRELERİ
EMEKLİ İKRAMİYESİNE ESAS ALINAN HİZMET SÜRELERİ
Memurlar emekli olurken hizmet sürelerinden bazıları emekli ikramiyesi hesabında değerlendirilir.Bazı hizmet süreleri ise emekli ikramiyesi hesabında dikkate alınmamaktadır.
KONAKLAMA GİDERİ KURUMCA KARŞILANIRSA İLAVE HARCIRAH ALINIR MI ?
KONAKLAMA GİDERİ KURUMCA KARŞILANIRSA İLAVE HARCIRAH ALINIR MI ?
Mesleki bilgilerini arttırmak amacıyla yapılan seminerler ve kurslar için kurumlarınca memuriyet mahalli dışına geçici görevli olarak görevlendirilen memurlara, geçici görevli bulunulan sürece iaşe ve konaklama giderleri kurum bütçesinden karşılanması durumunda, kursa katılan memurlara ayrıca harcırah verilebilir mi?
DOLU-BOŞ KADRO İPTAL-İHDAS
DOLU-BOŞ KADRO İPTAL-İHDAS
Her yıl Nisan ayında dolu-boş kadro iptal-ihdas çalışması yapılır