Bu haber 25 Temmuz 2016 07:58:59 Tarihinde eklenmiştir. 30297 Defa Okundu.

MEMURLARIN YILLIK İZİN YASAKLARI NE ZAMAN KALKACAK ?

Kamu çalışanı memurların yıllık izin kullanma yasağı ne zaman sona erecek ?

 

Bilindiği üzere kamu çalışanı memurların yıllık izinleri 2. bir emre kadar kullanılması yasaklanmıştır.Tarafımıza en çok sorulan sorulardan bir tanesi ise yıllık izinler kullanıma ne zaman açılacağıdır.

 

 

3 ay süre ile OHAL ilan edildikten sonra arkasından FÖTÖ ile ilişkisi olan memurların nasıl açığa alınacağı nasıl görevlerine son verileceği Ohal kapsamında kanun hükmünde kararname KHK hazırlanıp yürülüğe konulmıştur.,Tüm bakanlıklar KHK'ye göre Fetö ile ilişkin olan memurların belirlenmesi,tüm kurumlarda komisyon kurulması ve görevden alma kararları verilmesi ve bunlar gibi işlemlerin bitirilip tamamlanmasından sonra Yıllık İzinlerin açılması yoluna gidilebilir.

 

KHK hükümleri yerine getirip kurumlarda terör örgütü mensuplarını temizlemesi için her bakanlık her kurum farklı zaman sürecine ihtiyacı olacaktır.Ayrıca bu hükümler yerine getirildikten sonra personel memur yetersizliği oluşacaktır.Kalifiye memur yetersizliği oluşacaktır.Neticede kalifiye memurun yine yıllık izin kullanması zorlaşacaktır.

 

Bazı kurumlarda çıkarılan memurun yerine  kalifiye memur yetiştirme kolay olabildiği gibi bazı bakanlıklarda ise kalifiye memur hemen yetiştirimek zor olabilir.

 

Örneğin Sağlık bakanlığı sunduğu hizmet sağlık sektöründe kalifiye sağlık personeli olmazsa olmazlardandır.Sağlık bakanlığı bazı personeli görevden uzaklaştırıken yerine doldurabilecek personel planı sağlık hizmetlerini aksamaması kalifiye sağlık personeli yetersizliğin önüne geçilmesi gibi diğer unsurlarıda düşünmesi gerekecektir.Dolayısıyla KHK hükümlerini sağlık bakanlığı diğer bakanlıklara nazaran daha geç bitireceğiniz düşünüyoruz.

 

Temennimiz Sağlık Bakanımız Prof.Dr.Recep AKDAĞ'ın Sağlık bakanlığın terör örgütü mensubundan tamemen temizleği ve Yıllık izinlerin kullanıma açıldığı müjdesini Kurban Bayramına vermesidir.

 

LİSANS TAMAMLAMA VE GÜNCEL BİLGİLER İÇİN FACEBOOK GRUBUMUZA KATILIN TIKLAYIN

 Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • salarhalı
    salarhalı , 26 Temmuz 2016 22:55:40
    twitter #memurizinleriaçılsın