Memur Maaş Mutemeti güncel memur maaşları , emekli maaşı hesaplama - nöbet icap ücreti sorgulama konusunda bilgiler içerir. Sağlık personeli, öğretmen, 4B güncel maaş sorgu Memur Maaş Mutemeti ile Sağlık personeli ve Memur maaş hesaplama programı ile diğer sözleşmeli personellere hizmet vermekteyiz.

Bu haber 24 Temmuz 2016 02:27:40 Tarihinde eklenmiştir.

KAMU KURULUŞLARINDA FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ MENSUBU MEMURLARIN İŞTEN ÇIKARILMASI SONUCU YERİNE YENİ MEMURLAR ALINACAKTIR.

Olağanüstü Hal İlanından sonra ilk Kanun Hükmünde ki Kararname Resmi Gazetede yayımlandı.


23 Temmuz 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan kararnamenin 4. maddesinde sekiz madde halinde FETÖ ile irtibatlı kamu personelinin kamu görevlerinden nasıl çıkarılacağı tek tek açıklandı.

 

Bu yapılan yeni düzenlemelerde görevi sona erdirilen personele ait kadro ve pozisyonlara Bakanlar Kurulunca belirlenecek sayıda kadro ve pozisyon için atama yapılabileceği belirtilmiştir.

 

İlgi maddede şu şekilde belirtilmiştir.

"(4) Bu madde kapsamında kamu görevi sona erdirilen personele ait kadro ve pozisyonlara, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ve diğer mevzuattaki kısıtlamalara tabi olmaksızın Bakanlar Kurulunca belirlenecek sayıda kadro ve pozisyon için atama yapılabilir."

667 sayılı KHK'da yer alan yukarıdaki düzenlemeyle, atılan kamu personeli sayısı kadar memur alma hakkı tanınmıştır.Yani eğer 40 bin kişi kamu görevinden çıkarılırsa, kamuya 40 bin memur atama izni alınmıştır.

Başka bir düzenleme bulunmadığı için bu kamuda boşalan kadrolara alımlar KPSS puanını kullanılarak yapılacaktır.

 


Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap Toplam : 2 Yorum
  • hansa aydin
    hansa aydin , 24 Temmuz 2016 20:08:27
    atamalarda tercih yapmak için ne yapmamız gerekiyor.Lütfen yardım eder misiniz ?
  • Büşra çank
    Büşra çank , 24 Temmuz 2016 13:42:55
    2014 kpss önlisans puanına göre mi alımlar olacak