Maaş Mutemeti
Bu haber 23 Temmuz 2016 09:32:39 Tarihinde eklenmiştir.

POKEMON OYUNU SOSYAL FOBİNİN DERİNLEŞMESİNE NEDEN OLUYOR.

Sokak, park, bahçe, cami demeden oyun oynayan gençler ruhsal ,bedensel sorunlarla karşı karşıya kalıyor.Ayrıca sosyal fobinin gelişmesine neden oluyor.

POKEMON OYUNU SOSYAL FOBİNİN DERİNLEŞMESİNE NEDEN OLUYOR.

 

 

Bu oyunların özellikle renklilikleri ve ilgi uyandıran özellikleri arttıkça beraberinde ruhsal ve bedensel riskler de getirebiliyor. Çeşitli derneklerin açıklamalarına ve çalışmalarında ekran başında günlük geçirmemiz gereken maksimum süre özellikle çocuklar için, erişkinleri de kapsayabilir 1-2 saati geçmemesi gerektiği biliniyor. Oysa bu oyunlara baktığımızda cazibeleri ve bağımlılık oluşturma etkenleri nedeniyle bu sürelerin 7-8 saate, 10 saate, gece uykuları bozacak sürelere çıktığı oluyor.

 

Kaygı Bozukluklarına Neden Oluyor

 

Uzmanlar insanların bu oyunlar nedeniyle sokağa çıktıklarında bile sanal dünyada olmalarına ve sanal dünyada yaşamlarını sürdürmelerine yol açtığını ve oyunu oynamak için kullanılan aletlerin beden postunun eğik ve omuriliği bozan tarzda olması, sebebiyle sindirim sorunlarına ve benzeri bedensel sorunlara yol açabileceği konusunda uyardı.Oyunların savaşmak ve kazanmak tepkisini alevlendirmesi sebebiyle bireylerde kaygının artıyor ve kaygı bozukluklarının da alevlenmesine yol açabiliyor.

 

Özellikle soyut düşünme kapasitesi gelişmemiş 12-10 yaş altındaki çocuklarda bu durumlar gerçeklikle sanal alem arasındaki sınırları iyi ayırt edememeye yol açmakta ve fantezi dünyalarında yaşamalarına neden olmakta.Bu sorun yetişkinler içinde geçerli. Ağır ruhsal hastalıklara yakalanma potansiyeli olan bireyler varsa burada bozulmalara ya da gündelik hayatta gerçeklik deneyimlerinin bozulmasına yol açabilir.Bu da yaşam kalitemizi etkileyebilir.

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap