Maaş Mutemeti
Bu haber 18 Ağustos 2016 11:41:49 Tarihinde eklenmiştir.

MEMURLAR EVLİ OLAN KARDEŞİ İÇİN REFAKAT İZİ KULLANABİLİR Mİ?

Memurlara,bazı yakın akrabalarının tedavisi uzun süreli olan bir hastalığa yakalanması yada kaza geçirmesi durumunda ,özlük haklarına ve aylığına dokunulmadan isterlerse refakat izni verilir.

MEMURLAR EVLİ OLAN KARDEŞİ İÇİN REFAKAT İZİ KULLANABİLİR Mİ?

 

 

Refakat izninin kullanılabileceği yakınlar arasında annesi, babası, eşi, çocukları ve kardeşleri yer almaktadır.

 

Evli Olan Kardeş İçin Refakat İzni Verilir Mi?

 

Memurlar,refakat edilmezse hayati tehlikeye gireceği kadar ağır bir kaza geçiren veya tedavisi uzun süre olan bir hastalığı bulunan kardeşi için refakat izni kullanabilir.

Memur, kardeşi için düzenlenen ve refakat izni verilebilmesi gerekli olan bilgileri içeren sağlık kurulu raporunu, izin talebiyle kurumuna ibraz eder.Sağlık raporunun usulüne uygun olması durumunda memura kardeşi için refakat izni verilmesi zorunludur.

Ancak, refakat izni talebine konu kardeşi için aynı tarihte başka bir memur refakat izni kullanıyorsa, memurun refakat izni talebi kabul edilmez. Diğer memur refakat iznini sonlandırırsa, memura refakat izni verilir.

Memur, kardeşinden dolayı sağlık kurulu raporunda belirtilen süre kadar refakat izni kullanabilir.Refakat izni süresi en fazla 3 ay olur. Kardeşinden dolayı 3 ay refakat izni kullanan memura, gerek görülmesi hâlinde düzenlenecek sağlık kurulu raporuna istinaden aynı koşullarda 3 ay daha refakat izni verilebilir.

 

Konu ile ilgili sorularınızı sayfanın en altında Yorum Yap kutusuna yazarak gönderebilirsiniz.Sistemimize kayıtlı olan 1000 den fazla mutemetlerimiz tarafından incelenip cevap verilmeye çalışılacaktır.

Yasal Uyarı

Bu yazının tüm hakları Memurmaasmutemeti.Com'a aittir. " Bu makaleyi başka internet sayfalarında yayınlamak istiyorsanız aktif link olacak şekilde kaynak göstererek yayınlayabirsiniz.Aksi halde yasal takip yapılacaktır.©
Yorum Yap